Уже цієї неділі, 17 квітня, католицький світ святкуватиме Великдень: як проходить цей день і що потрібно зробити

Великдень – одне з найбільших християнських свят, яке присвячене воскресенню Ісуса Христа. Католики та православні відзначають його уз різницею в тиждень

У 2022 році католицький Великдень припадає на 17 квітня. Православний Великдень у 2022 святкується пізніше – 24 квітня.

Увечері напередодні свята у храмах запалюють благодатний вогонь. Він символізує світло, яке Божий син подарував людству. Пасхальне богослужіння – це особливо урочистий процес: він починається чи закінчується хресною ходою.

Священики оспівують жертву Христа, якого розіп’яли за гріхи людей, і закликають до життя за релігійними канонами. Під час вечірнього пасхального богослужіння у костелах запалюють пасхал – літню свічку храму. Вогонь від нього віруючі розносять додому.

Традиції святкування Великодня у католиків та православних багато в чому співпадають. Наприклад, дотримання Великого посту та Страсного тижня. Віруючі обмежують харчування та розваги та приділяють більше часу молитвам. Таким чином вони віддають данину жертві Христа заради спасіння людства.

Але піст у католиків має значні послаблення: триває не так довго і більшу частину часу дозволяється вживати молочні продукти.

Ще одна загальна традиція: Великдень – сімейне свято. Сім’я збирається разом, відвідує месу в церкві та продовжує святкування вдома за великоднім столом. З цього дня піст офіційно завершується, тому дозволено м’ясні страви. Основні атрибути святкового столу у католиків — індичка, фарбовані яйця та здобний хліб. У різних католицьких країнах цей особливий хліб по-різному готується та називається.

У Польщі — мазурек (пісочний пиріг з фруктовою або горіховою начинкою), у Великій Британії — хрестові булочки (здоба, на вершині якої вирізається хрестик), в Іспанії — Мона де Паскуа (торт із шоколадом та мигдалем, прикрашений шоколадними зайчиками та пасхальними яйцями). Згодом традиційні для християн варені яйця в католицькій традиції стали замінювати шоколадними у яскравих обгортках.

Традиції святкування Великодня у католиків мають ще одну особливість — вони мають Великодній кролик, який приносить яйця. Історія його появи має багато легенд.