fbpx
Культура

В день Благовіщення хліб, сіль і вода набувають цілющих властивостей, а заповітні бажання здійснюються

Кожен в день Благовіщення у церкву йшов, щоб там просфору отримати і з’їсти. В народу була сильна віра, що хліб цей церковний здоров’я і сили дає. Було правильним всю просфору не їсти, а тільки шматочок. Решту весь рік берегли. Хто в сім’ї захворіє, особливо діти, їм і давали від свяченого хліба.

До хліба з повагою ставилися і вважали, що він зуміє захистити від негараздів. А ще крихти від просфори з насінням змішували і землю засівали. Таким рослинам навіть посуха не страшна, тому й урожай багатим буде. Якщо з кормом перемішати ті крихти, то скотина хворіти не буде і приплід збільшиться.

Вода Благовіщенська зцілює

Якщо воду в Благовіщення освячували, то вона властивостей цілющих набувала і цілий рік свіжою залишалася. Але ємність з нею подалі від чужих очей тримали, щоб ніхто з думками дурними не торкався і не зіпсував. Були часи, коли мoр худобу переводив, тоді вода Благовіщенська застосовувалася і допомагала.

Благовіщенська сіль в кожному будинку

Сіль приносили в будинок і перепалювали в печі. Там вона набиралася цілющих сил і допомагала у зціленні багатьох недуг. Також у вогонь печі кидали пару пучок солі і вірили, що будуть щасливими.

Як у Благовіщення дім захищали

Щоб злi дyхи не проникали в дім і не торкалися одягу господарів, їх обкурюють гілочками сухих рослин. І це неспроста, адже древні слов’яни вважали, що на Благовіщення з нір і щілин погрітися на сонечку виповзали змії і всякі гaди. Але туди, де провели обряд обкурювання, вони не заповзали, боялися.

Вранці домочадці талою водою вмивали обличчя. Це повинно було захищати весь рік від лихого ока.

Читайте також: Благовіщення Пресвятої Богородиці: що має зробити кожна жінка в цей день

Після цього господині брали мітли і вирушали в курники, щоб зігнати з сідала своїх рябушoк. Тоді й нестися кури стануть кращими і приплід буде хорошим.

Гуляти гуляли, але за добром своїм стежили. Злодії в цей день особливо старалися щось поцупити. Тоді, як вони вважали, рік буде вдалим. А ще на Благовіщення в мішок або діжку, наповнену зерном, ікону ставили і просили благословення на багатий урожай. Просили в день Доброї Новини здійснення сокровенного бажання.

You cannot copy content of this page