fbpx

В цей день відпустіть всі образи. Сьогодні Свято Вознесіння Господнє

Свято Вознесіння Господнє святкується на 40-й день після Великодня.

Піднесення Ісуса Христа на небо є однією з головних подій Священної історії. Після піднесення видима земна присутність Христа поступається місцем Його невидимому перебуванні в Церкві. У церковній традиції Вознесінню Господню присвячено окреме свято.

Цього дня моліться щиро та віддано. Відпустить всі образи

Новий Завіт про Вознесіння Господнє.

Подія Вознесіння докладно описується в Євангелії від Луки (Лк.24: 50-51) та Діянь святих апостолів (Дії 1:9-11). Короткий виклад цієї події наводиться після закінчення Євангелії від Марка (Мк.16:19).

Відповідно до цих оповідань, після Свого Воскресіння з мертвих Спаситель неодноразово з’являвся учням, засвідчуючи їх у істинності Свого тілесного Воскресіння, зміцнюючи в них віру і готуючи до прийняття обітованого Святого Духа. Нарешті, наказавши не відлучатися з Єрусалиму і чекати обіцяного від Отця, Господь Ісус Христос вивів учнів із міста до Віфанії, на гору Елеон, і, піднявши Свої руки подав їм благословення, а потім став віддалятися від них і підноситись на небо. У Діяннях святих апостолів описано, що, почавши підноситись, Христос був прихований хмарою, і тоді з’явилися «два чоловіки в білому одязі», які сповістили про Його Друге пришестя. А учні вклонилися Йому і з радістю повернулися до Єрусалиму, де через кілька днів на них зійшов Святий Дух.

Вознесіння Господнє як прославлення Сина Божого.

Піднесення Господнє як одна з таємниць домобудівництва спасіння перевершує чуттєвий досвід і не обмежується лише подією відходу воскреслого Христа на небо. У Новому Завіті є ціла низка вказівок на прославлення воскреслого Ісуса Христа або Його піднесене становище на небесах, яке тісно пов’язане або є наслідком Його Воскресіння і Вознесіння. Так, Сам Спаситель ще перед Хресними стражданнями, говорить про Своє «сидіння праворуч Бога».

Пророцтва про пришестя або повернення з небес Сина Людського передбачають попереднє піднесення або сходження на небеса. У Євангелії від Іоанна повернення Христа до Отця Небесного постає у найтіснішій єдності з Його пришестям у світ.

You cannot copy content of this page