В жодному випадку не можна забувати про хресних батьків на Різдво. Ось чому їх потрібно відвідати і що варто подарувати

Вважається доброю прикметою, що обіцяє удачу і благополуччя в новому році, заглянути до хресних у гості на Різдво і віднести дари до святкової вечері.

Ось як правильно провести цей різдвяний обряд, який покликаний принести щастя і благополуччя вам і вашим близьким. Джерело

Приходити в гості з порожніми руками не прийнято. Тому потрібно обов’язково принести з собою кутю, яку повинні покуштувати всі, хто сидять за столом, незалежно від їх віку та добробуту. В основі цього обряду, коли хрещеники і хресні діляться один з одним частуванням – християнське милосердя, співчуття і взаємодопомога.

Коли передаєте кутю хрещеним в руки обов’язково скажіть «Добрий вечір, Святий Вечір! Батько з мамкою вечерю вам передали».

Подавати кутю прийнято в глиняному посуді, але нести (або везти) її в громіздкому і тендітному посуді здалеку буває незручно. Незважаючи на це не потрібно складати її в порційні пластикові контейнери.

Навіть якщо вони зроблені з харчового пластика хорошої якості, їх енергетика абсолютно не підходить для святкового частування. Тому краще помістити кутю в звичайну скляну банку з кришкою. При цьому не наповнюйте її до краю, щоб пластик не торкався страви, а відразу ж як прийдете в будинок, приберіть кришку.

Читайте також: 6 січня Навечір’я Різдва – особливий час для кожної жінки, коли можна отримати особливе благословіння. Ось що можна і не можна робити в цей час

До слова, останнім часом стало модно готувати кутю на Різдво з рису – це в корені невірно. Справжня православна різдвяна кутя готується виключно з пшеничних зерен. А рисова подається на поминки. Щоб страва вийшла смачною і ароматною, щедро додайте в неї мед, мак, родзинки або інші улюблені сухофрукти.