Ваша орхідея буде цвісти весь рік. 7 важливих секретів по догляду за орхідеями

Захоплення орхідеями по праву називають абсолютно особливою сферою квітництва. Ці дивовижні рослини настільки унікальні і за формою росту, і по типу кореневища, і за вимогами до умов, що зараховувати їх до звичайних квітучих культур було б справжнім злoчином.

Серед орхідей є величезна кількість як самих витривалих і невибагливих, спеціально адаптованих до кімнатних умов, так і дуже примхливих, здатних рости тільки в оранжереях або спеціальних вітринах красунь. Джерело.

Тим, хто тільки знайомиться з цими екзотичними зірками зорієнтуватися в тому, що ж саме необхідно конкретній орхідеї і зважитися поповнити свою колекцію тропічними зорями досить важко. І рекомендація тут може бути тільки одна – починайте з малого.

Якщо ви тільки починаєте захоплюватися орхідеями і незважаючи на зачарованість красою суцвіть боїтеся завести у себе таку красуню через складність догляду, почніть з особливо не примхливих представниць сімейства. Знайомство з орхідеями краще почати з стійких до захворювань і стандартних за своїми вимогами сортів і видів.

Для новачків в питаннях вирощування орхідей найкраще підходять фаленопсіси. Малайські квіти або орхідеї-метелики виділяються не тільки дивним довгоцвітом. Ці орхідеї дійсно прості в догляді і на них найкраще вчитися поводитись з усіма представниками цих дивовижних рослин.

Правильно виберіть освітленість для орхідеї. Ці тропічні квіти в кімнатних умовах належать до світлолюбних культур, але при цьому прямих сонячних променів вони не переносять. На квітки і листя орхідей, а тим більше на прозорі горщики, якщо орхідеї вирощуються в спеціальних ємностях і належать до здатних до фотосинтезу видів, не повинні потрапляти промені сонця.

Орхідеї потрібно розміщувати на тих підвіконнях, які виходять на захід або схід. Найбільш тіньовитривалими з усіх орхідей є саме фаленопсіси, які можуть змиритися з умовами вікон північної сторони.

Вологолюбивість орхідей і їх тропічне походження не повинні вводити вас в оману. У більшості випадків орхідеї досить поливати близько одного разу на тиждень. Поливати орхідею краще методом занурення в воду або методом душу, при цьому перший спосіб набагато простіший і надійніший.

У ємність з дощовою або іншої м’якої водою занурюють горщик з орхідеєю так, щоб субстрат добре просочився вологою (не більш, ніж на 20-30 хвилин). Якщо вам пощастило і водопровідна вода у вас не жорстка і підходить для догляду за кімнатними рослинами, то рослини можна і зовсім підставити під кран або просочити земляний ком за допомогою душу, але пам’ятайте, що вода ні в якому разі не повинна бути холодною.

Всі без винятку орхідеї потребують досить високої концентрації добрив у грунті. Для цих культур можна використовувати тільки спеціальні, призначені для орхідей добрива і вносити їх потрібно тільки разом з водою для поливу.

Для фаленопсиса та інших стійких до захворювань і невибагливих орхідей досить проводити підживлення 1 раз на місяць або кожні 3 тижні в стандартній дозі або 2 рази в місяць зменшеним наполовину кількістю добрив. Підживлення вносять не весь рік, а в місяці активного розвитку.

Пересаджувати орхідеї необхідно в середньому кожні 2 роки. З цими рослинами потрібно поводитися вкрай акуратно, адже коріння легко тpaвмуються і обламуються. Субстрат замінюють повністю. Для орхідей потрібні спеціальні грунтосуміші для цих видів рослин, що складаються з грубих частин кори, моху і інших корисних компонентів.

Перед посадкою потрібно уважно оглянути рослинe і видалити всі м’які, пошкоджені, сухі ділянки, обробивши зрізи деревним вугіллям. Орхідеї не заглиблюють, їх акуратно встановлюють на насипаний пагорб на дні горщика, а потім заповнюють вільне місце субстратом.

Для того щоб у орхідей настало цвітіння, їм необхідні прохолодні умови, зокрема температура вночі в період підготовки до цвітіння повинна опускатися хоча б до 15-18, а в ідеалі до 12-15 градусів. Про конкретний час переходу в стадію спокою і необхідних вашої орхідеї показниках необхідно обов’язково уточнити інформацію при покупці, адже у кожного сорту є свої специфічні особливості і «звички».

Читайте також: Часник – порятунок для орхідей! Через місяць мій фаленопсис випустив кілька пагонів

Але просто забезпечення прохолодних умов для орхідей буде мало. Між денною та нічною температурою повинен дотримуватися контраст: вночі температура повітря в приміщенні, де стоїть орхідея повинна опускатися в середньому на 4-5 градусів по відношенню до денної.

Якщо ви вибрали для знайомства з орхідеями фаленопсис, то правильно обрізайте зів’ялі суцвіття на рослині. У фаленопсисів нові квітконоси будуть розвиватися не тільки у основі стебла, але і з вічка сплячої бруньки на пагоні.

Тому зів’ялі суцвіття видаляють не повністю, а приблизно наполовину, над другим або навіть третім вічком. Якщо ви боїтеся помилитися, краще після відцвітання залиште пагони повністю: зрізати верхівки ви зможете вже після того, як з’являться нові пагони або в міру їх всихання, видаляючи тільки висохлі верхівки.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram