fbpx

Вaжлива Молитва протягом дня, яку вaрто сьогодні прочитати кoжному. Вознесіння Господнє

Молитва протягом дня на свято Вознесіння Господнього: третя, шоста, дев’ята

В. Боже, прийди мені на допомогу. У. Господи, поспіши мені на порятунок. Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу. Яка була на початку, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь. Алілуя

Читайте також: Травень – місяць Діви Марії: Сuльна молитва до Пресвятої Богородиці, якy мaє прочитати кожна жінка

Третя година

1. Тебе ми нині призиваєм, Духу, Що рівний в Божестві Отцю і Сину: Прийди до нас, серця наповни наші Твоєї ласки животворним світлом.

2. Слова, думки, всі вчинки наші й воля Хай Господу хвалу і честь возносять, Його любов вогнем нехай палає І обіймає люд усього світу.

3. Дай через Тебе нам Отця спізнати І Сина – Господа, Творця, Месію. Через незламну віру визнаємо, Що, Духу, Ти від Них Обох походиш. Амінь.

Або: 1. О таємничий Пломінь ясний, Кринице правди і любові, В журбі – найкращий Утішитель, Прийди, о Найсвятіший Духу!

2. При втомі росо животворна, Вогонь між холодом зневіри І світло нашої надії, Прийди, о Найсвятіший Духу!

3. Нехай любов Твоя проникне В думки й серця дітей Адама, Коли зі всіх сил ми зовемо: Прийди, о Найсвятіший Духу!

4. Хай честь і слава буде вічна Отцеві, Синові і Духу. А Ти дай відповідь на клич цей: Прийди, о Найсвятіший Духу! Амінь.

Шоста година

1. Шоста приходить година, Всіх до молитви скликає, Господу славу належну З радістю в час цей віддаймо.

2. Бо в цій годині Син Божий Гріх відкупив людства світу, Він, в муках тяжких сконавши, Втрачену честь повернув нам.

3. Ясність хреста Його сяє Більше, ніж сонце в зеніті, Кожен хай серце відкриє, Щоб дар цей світлий прийняти.

4. Богу-Отцю, також Сину, Що з Святим Духом єдині, Хай буде нині і завжди Наша подяка і слава. Амінь.

Або: 1. Серед гарячої днини Там, де мав Яків криницю, Втомлений сів Ти, щоб словом Свій вірний люд освіжити.

2. Там обіцяв Ти нам воду, Що джерело в Тобі має, Сил додає всім нужденним, Тим, хто прямує до неба.

3. Лише з Тобою й для Тебе Прагнемо день присвятити, Щоб наші скромні зусилля З радістю славили Бога.

4. Богу-Отцю й Тобі, Христе, В єдності з Духом любові, Хай буде вічная слава, А людям мир на планеті. Амінь.

Дев’ята година

1. Творче могутній всього, що в світі, Серед змін світу Ти є незмінний, Світлом і часом мудро керуєш, Дні і години нам встановивши. 2. Вечір наповни Ти своїм світлом, Морок життя щоб не зміг згасити, І, як настане вже час наш смeртний, То уведи нас у Царство слави. 3. Просим, зроби це, о Милосерний, В єдності з Духом і Твоїм Сином. Хай буде слава й честь Святій Трійці Завжди і всюди повіки вічні. Амінь. Або: 1. В цю надвечірню годину, Як до нас втома приходить, Хочем в покірній молитві Сили знайти, мир і спокій. 2. Боже, схилися над нами, Глянь Ти на працю людськую, Дай світло помислам нашим, А тілу – вправність і силу. 3. Все, що сьогодні ми робим, Хай по Твоїй буде волі, Царство Твоє поможи нам В душах людських будувати. 4. Слава Тобі, Всемогутній, Боже, у Трійці Єдиний, Хай Тебе сонячне світло І темінь ночі вітає. Амінь.

ПСАЛМОДІЯ Третя година Ант. Боже, Твоя велич  возноситься понад небеса.  Алілуя. Шоста година Ант. Його світло виходить від крайнеба і досягає крайнеба. / Алілуя. Дев’ята година Ант. Ісус підняв свої руки і побла­го­словив їх,  потім вознісся на небо.  Алілуя. Псалом 8 Велич Творця і гідність людини І Він усе підкорив під Його ноги і поставив Його над усім – як Голову Церкви (Еф 1, 22). Господи, Господи наш,  яке величне Твоє Ім’я на всій землі!  Здійми свою славу понад небеса. З уст немовлят і тих, які ссуть, Ти встановив силу задля своїх ворогів,  щоби знищити ворога і мстивого. Коли я погляну на Твої небеса – діло рук Твоїх,  на місяць і зорі, які Ти заснував, – Хто така людина, що пам’ятаєш про неї, або людський син, що навідуєшся до нього? Ти зробив її дещо меншою за Ангелів,  Ти увінчав її славою і честю. Ти дав йому владу над ділами рук своїх,  все підкорив йому під ноги: Овець і биків,  а також польових тварин, Небесних птахів, морських риб,  що носяться морськими глибинами.

Господи, Боже наш!  Яке величне Твоє Ім’я на всій землі! Псалом 19 А Слава Богу-Творцю Відвідає Сонце, що сходить на висоті, освітити тих, які перебувають у темряві (Лк 1, 78. 79). Небеса розповідають про Божу славу,  а небозвід сповіщає про творіння Його рук. День дневі передає вістку, а ніч ночі сповіщає знання. Немає мови, немає слів,  де би не чулися їхні голоси. По всій землі пішло їхнє відлуння,  і їхні слова – до кінців світу! Він поставив у них намет для сонця: † воно, як наречений, котрий виходить зі своєї світлиці;  радітиме, наче велетень, який біжить дорогою. Воно виходить від крайнеба † і добігає крайнеба, –  ніхто і ніщо не сховається від його теплоти.

Псалом 19 Б Хвала Богу Законодавцю Тож будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небес­ний (Мт 5, 48). Господній закон бездоганний, – він навертає душу.  Господнє свідчення вірне, – воно робить мудрими простодушних. Господні постанови праведні, – вони звеселяють серце,  Господня заповідь чиста, – вона дає світло очам. Господній страх чистий, – він перебуває навіки,  Господні присуди незмінні, праведні самі по собі. Їх бажають більше від золота – від безлічі чистого золота,  вони солодші за мед, що стікає з вощини. Адже вони остерігають Твого раба,  в їх дотриманні – велика нагорода.

Проступки хто зрозуміє? † Від таємних провин очисти мене  і від свавільних стримай свого раба. Якщо не запанують вони наді мною,  тоді буду непорочним,  стану чистим від тяжкого гріха, І слова моїх уст, і роздуми мого серця † будуть Тобі до вподоби,  Господи, – моя скеля і мій викупитель! Третя година Ант. Боже, Твоя велич возноситься понад небеса. / Алілуя. КОРОТКЕ ЧИТАННЯ: Пор. Одкр 1, 17в-18 Я побачив Сина Людського, який про­мовив до мене:

«Не бійся! Я – Перший і Останній, і Живий. І був Я мертвий, і ось Я живий навіки-ві­ків. Я маю ключі від смeрті й від аду». В. Хай не тривожиться ваше сер­це, алілуя. У. Я іду до Отця, алілуя. Шоста година Ант. Його світло виходить від крайнеба  і досягає крайнеба.

Алілуя. КОРОТКЕ ЧИТАННЯ: Євр 8, 1б-3а Ми маємо такого Первосвященика, який сів на небі праворуч престолу Величності. Він – Служитель святині та істинного намету, який поставив Господь, а не людина. Адже кожний первосвященик настановляється на те, аби приносити дари й жертви. В. Господь установив престол свій на небі, алілуя. У. І Його Царство над усім володіє, алілуя.

Дев’ята година Ант. Ісус підняв свої руки і побла­го­словив їх,  потім вознісся на небо.

Алілуя. КОРОТКЕ ЧИТАННЯ: Кол 3, 1-2 Коли ви з Христом воскресли, то шукайте горішнього – того, де Христос сидить право­руч Бо­га. Думайте про горішнє, – не про земне. В. Прославляйте Царя царів, алілуя. У. Співайте гімни нашому Богу, алілуя. МОЛИТВА Боже, Твій Син сьогодні на очах Апостолів вознісся на небо. Вчини, щоб ми, згідно з Його обітницею, † удостоїлись Його присутності з нами на землі та життя вічного з Ним у небі. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа,  Бог, на віки вічні. Амінь. В. Благословімо Господу. У. Богу подяка.

Джерело: CREDO

You cannot copy content of this page