Важливі правила Вербної неділі, навіть маленьке порушення яких може дати погані наслідки

Вже післязавтра, 21 квітня, всі православні християни відзначатимуть одне з найбільших свят – Вхід Господній в Єрусалим. У народі цей день називають Вербною Неділею.

Це свято відзначається в останню неділю перед Великоднем. За переказами, саме в цей день Спаситель в’їхав верхи на ослику в місто Єрусалим. Всі городяни вийшли привітати Христа і послати йому дорогу пальмовими гілками. У цей світлий день у всіх храмах і церквах проводиться урочисте богослужіння.

Також в цей день дозволені і деякі послаблення в Великий піст. Дозволяється вживати в їжу рибу. М’ясо, яйця і молочні продукти залишаються під забороною.’ Є дуже важливі заборони Вербної неділі. Навіть маленьке порушення цих правил може дати погані наслідки. Краще цього не робити, якщо ви глибоко віруюча людина.

Обрізати гілочки верби потрібно на світанку в суботу напередодні. Але ні в якому разі не можна обрізати їх з дерев, які знаходяться біля клaдoвища, або в яких є дупла.

У Вербну неділю не можна сваритися і думати про погане. Це може сильно розгнівати Бога.

Незважаючи на те, що це велике свято, пити aлкoгoль або дуже весело і шумно святкувати його теж заборонено. Вербна неділя – це сімейна зустріч за скоромно накритим столом.

Читайте також: Освячена верба має особливу силу лікyвати від недyг та очищати дім: як правильно її зберігати і що потрібно зробити з минулорічним букетом

Категорично не можна працювати. Але через це всі господині працюють вдвічі більше за кілька днів до цього, щоб завершити всі справи по дому і приготувати потрібну їжу. Адже зустрічати таке торжество в брудному будинку не можна.

Їжа все таки має бути скромною, але дозволяється пити трохи червоного вuна.

Замість роботи по дому людям радять зайнятися справами душевними – помолитися, подумати про себе і своїх близьких.

У Вербну неділю не можна готувати гарячу їжу. Потрібно харчуватися тим, що було приготовано за день до цього.

Є досить дивна, але цікава заборона. Вважається, що у Вербну неділю не можна фарбувати і мити волосся. Так можна накликати на себе велику бiду і стрaшні хвoроби.