Вчені визначили з якого боку ліжка має спати жінка

Вчені визначили з якого боку ліжка має спати жінка: у агентів ізраїльської секретної служби Моссад є такий прийом: завжди уважно стежити, з якого боку від жінки сідає і особливо лягає спати чоловік. На цій підставі вони роблять висновок про справжні стосунки в цій парі.

Справа в тому, що за довгі століття еволюції у чоловіків і жінок сформувалися свій обороннийі довірчий бік тіла. Агенти вважають, що будь-яка людина лише певним вухом “вірить” почутим словам і свою симпатію або, навпаки, готовність до оборони, підсвідомо демонструє тим, яким боком тіла повертається до опонента. Джерело

Якщо чоловік не лівша, то його права рука, бік тіла і вухо завжди, не усвідомлено, але напоготові тримати оборону і нічому не вірити. Тому якщо чоловік сам вибирає бік ліжка і лягати праворуч від жінки, то він, найімовірніше, їй не довіряє, або щонайменше, ставиться з пересторогою.

У жінок — “бойовий” бік тіла навпаки, ліва. І якщо бік ліжка вибирає жінка і лягає ліворуч від чоловіка, то агенти Моссад сміливо роблять висновок, що це — не кохана людина. Ідеальна пара повинна триматися один до одного боком довіри, тобто чоловік лягає в ліжко, торкаючись дружини лівою рукою, а вона, відповідно, повертається до нього на правий бік. Таким чином, подружжя складають як би єдине ціле; довіряючи своєму партнеру і утримуючи “оборонні позиції” по відношенню до зовнішнього світу.

З точки зору первісних традицій

Англійський науковий журнал відкритого доступу «Зв’язок з природою», посилаючись на Джима Хорна, колишнього керівника дослідницького центру сну при Університеті Лафборо, Великобританія, опублікував свої висновки про те, з якого боку ліжка найкраще спати подружжю. Вчений виходив з глибинних національних традицій і стародавніх східних практик. Майже у всіх європейських народів зміцнилося розуміння, що, жінка зазвичай йде або лежить у ліжку біля правої руки чоловіка, і тримає його долоню своєю лівою.

Між тим, в давнину, наприклад, за часів первісно-общинного ладу, в печері праворуч від чоловіка завжди перебували молоді суперники. У жінки зліва — розташовувалися люльки з її дітьми. Вчений вважає, що нехтування цією уявною дрібницею в традиційному європейському суспільстві вже породило багато проблем. Сім’я — це одне енергетичне ціле, а полярність в ньому давно переплутана.

У результаті сучасний чоловік постійно сприймає свою жінку, як суперницю в справах і просто у вирішенні побутових проблем. А жінка, яка в давнину лівою рукою хитала колиску з дитиною, все частіше підсвідомо ставиться до чоловіка, що знаходиться від неї ліворуч, як до дитини, не здатної нічого вирішити і зробити без порад своєї матері. В кінцевому результаті це негативно впливає на інститут шлюбу, збільшуючи кількість розлучень по всьому світу.

Виходячи з середньовічних забобонів

Зовсім недавно виробник елітноих спальних меблів у Великобританії вирішив з’ясувати різні звички щодо сну у своєї потенційно цільової аудиторії.

Для удосконалення продукції було проведено усне тестування декількох сотень англійців середнього віку. Всі вони відповіли на питання, з якого боку ліжка їм більше подобається спати. З’ясувалося, що, незалежно від того, чи були ці люди в шлюбі чи ні, чоловік це чи жінка, майже всі респонденти висловилися, що їм більше подобається спати на лівому боці свого ліжка. Добровольці, які відповідали на запитання, обґрунтовували це тим, що їм чомусь так спиться міцніше, а вранці, в таких випадках, у них завжди гарний настрій.

Читайте також: Особливий день 15 липня – старовинне українське свято Берегині – День, коли віруючі звертаються до Богородиці

Замовники дослідження звернувся за роз’ясненнями до психологів. Ті надали виробнику спальних меблів свої дослідження на цю тему. Виявляється, у часи Середньовіччя в Англії було поширене повір’я, яке свідчило, що до тих, хто спить на правому боці ліжка, часто приходять злi дyхи і наводять на людину гнiв, від якого важко позбутися.

Протягом століть марновірство засіло в підсвідомості більшості жителів Британських островів настільки, що досі часто є розбіжністю між подружжям, хто і на якому боці ліжку буде спати.

На цій підставі замовник дослідження став просувати в маси відповідну рекламну ідею — людям, які перебувають у шлюбі, слід спати роздільно, так буде краще для їх комфорту і психологічного здоров’я, ну і для виробника спальних меблів теж, адже тоді клієнти куплять два ліжка.