Вчора на електронку звалився лист: «Іро, здрастуйте! Не знаю, як мені бути, що робити … Мені 30 років. Мати зіпсувала мені все життя! Я через неї не змогла нічого досягти, ні в чому реалізуватися»

А далі дівчина розповіла всю свою історію. Мати була дуже вимогливою: за оцінки лаяла, з хлопцями зустрічатися забороняла, не віддавала її ні в які гуртки та секції, не наймала репетиторів, тому дівчина вступила в посередній вуз. Зараз у неї немає відносин, немає нормальної роботи, вона розповніла, і в усьому цьому звинувачує свою матір.

Гарне виправдання знайшла, нічого не скажеш. І вона ж така не одна. Дуже багато людей намагаються перекласти відповідальність за свої невдачі на когось іншого. Найчастіше «кимось» виявляються батьки. В даному випадку мати.

Розповніла? Мати неправильно годувала і на спорт не віддала. Немає чоловіка? Мати забороняла з хлопцями зустрічатися. Немає нормальної роботи? Мати репетиторів не наймала. Що найцікавіше, в якіий-небудь іншій родині, де мати і на спорт віддавала, і репетиторів наймала, теж знаходяться свої претензії. Хтось біситься, що його в музичну школу змушували ходити, хтось хотів на футбол, а його віддали на хокей.

Ми всі в дитинстві були чимось незадоволені, але шукати в цьому причину своїх невдач у дорослому віці – безглуздо і смішно. У 30 років ми вже самі керуємо своїм життям, і ніхто, крім нас самих, не несе за нього відповідальність. Не потрібно копатися в минулому, вишукуючи там коріння проблем. Це придумали неетичні психологи, яким вигідно годинами ворушити минуле своїх клієнтів замість того, щоб дати пораду з вирішення певної проблеми. Оплата же у них погодинна.

Не зациклюйтеся на минулому, не чіпляйтеся за невдале дитинство, відпустіть образи на батьків. Зробіть висновки і рухайтеся вперед. Тільки так ваше життя стане краще, а ви самі – щасливішими.

Фото ілюстративне спеціально для ресурсу Особлива