Вчора та сьогодні 22 грудня потрібно скласти плани на майбутнє

Люди з давніх-давен спостерігали цікаве явище: взимку сонячний диск заходив за горизонт раніше, ніж влітку. У холодні місяці дні стають коротшими, влітку — довшими. Дні зимового та літнього сонцестояння відомі як найкоротший та найдовший дні.

Найкоротша ніч на рік настає у червні. У перший зимовий місяць наше світило знаходиться у найбільш віддаленому положенні від небесного екватора. У Північну півкулю приходить астрономічна зима, у Південну – літо. У день зимового сонцестояння Сонце опівдні перебуває у найнижчому положенні над поверхнею Землі.

Тривалість світлового дня може становити від 8 до 12 години. Довші дні припадають на теплу пору року, до осені починає темніти раніше, і в кожну наступну добу Сонце сідає швидше, а піднімається – пізніше. Найкоротший день триває трохи більше 7 годин 00 хвилин.

2021 року це явище відбулося 21 грудня, у вівторок. На час виникнення астрономічного феномену вплине різниця в часі між часовими поясами.

Після цієї природної події світловий день почне збільшуватися. Сонячний диск довше залишатиметься на небі, а ніч починатиметься пізніше. До новорічних канікул день зросте майже на 8 хвилин.

Деякі забобони та звичаї, пов’язані з найкоротшим днем ​​і найдовшою ніччю в році, не втратили своєї актуальності й зараз. Вважається, що з того, якою буде погода, можна передбачити погоду на початку календарного року. Буря вранці в день зимового сонцестояння є провісником великої кількості снігу на початку січня.

21 грудня можна позбутися непотрібних речей та скласти плани на майбутнє. Одна з народних прикмет обіцяє, що задумане цього дня здійсниться. Глобальних змін чекати не обов’язково, але варто зробити крок до наміченої мети.