Вечір напередодні Водохреща – особливий. У цю ніч усі бажання можуть здійснитися. Проведіть його правильно

Вечір напередодні Водохреща – особливий. У цей вечір і ніч усі бажання виконуються. Ось як правильно провести його.

Вечеря напередодні Водохреща носить святковий характер, її називають «Голодного кутею». Домочадці сідають за стіл і пригощаються пісними стравами. Допускається їсти рибу, а також овочеві страви і вироби з тіста: вареники, млинці. Джерело

Почесне місце на святковому столі займає кутя – пшенична каша, в яку додають мед і родзинки. Сучасні господині присмачують кутю сухофруктами і навіть шоколадом.

Вранці 19 січня всі йдуть до церкви і несуть з собою воду для освячення. Після служби священик виходить з храму і освячує воду всіх вірян. Якщо поблизу є водойма, то, опускаючи хрест у воду, священик освячує і її.

Читайте у нас: 14 січня День Ангела Василя: значення імені, характер, походження

У цей день можна скупатися в ополонці – згідно з народними традиціями, це оздоровлює людину, надає їй душевні і тілесні сили. Принісши додому свячену воду, потрібно окропити нею житло і надвірні споруди.

У свято Хрещення не можна займатися фізичною працею: прати білизну, шити, забиратися. Всі роботи необхідно зробити заздалегідь. У цей день потрібно утримуватися від злих думок і лихослів’я.

Коли і як на Водохреще загадують бажання

19 січня загадувати будь-які бажання і гадати строго заборонено.

Це обов’язково потрібно встигнути зробити ввечері перед прийдешнім святом в водохресний святвечір. У цей вечір і ніч божественні сили прихильні до людини, бажання виконуються, вказується подальший життєвий шлях.

Бажання, загадане НА ХРЕЩЕННЯ, ОБОВ’ЯЗКОВО МАЛО БУТИ СВІТЛИМ І ЧИСТИМ, НЕ МАТИ поганих помислів.

Наливши водохресної води в миску або чашу, потрібно поставити її на стіл і чекати, поки вода колихнется. Чекати можна довго, годину або дві. Помітивши рух води, потрібно вийти з посудиною з дому, поглянути на небо і загадати найзаповітніше бажання.

Традиції і прикмети на Водохреща

Люди вірили, що якщо під час освячення води йде сніг, то будуть добре роїтися бджоли і народити хліба.

Якщо на Хрещення йде пухнастий сніг – це до великого врожаю, а якщо просто похмуро – хліба буде вдосталь.

Якщо зоряна ніч – буде врожай горіхів і ягід, а якщо випав повний місяць – бути великій воді.

На Водохреща не можна працювати. Цей день повинен бути присвячений очищенню душі від всіх гріхів. Відповідно також не можна лаятися, пліткувати, обмовляти і скаржитися.