fbpx

Велика субота – останній день перед Великоднем: що можна і не можна робити сьогодні

Велика субота – останній день Великого посту і Страсного тижня, що робить його особливим для кожного православного віруючого. Проведіть цей день з користю і з добром у серці.

У цей день прийнято освячувати паски, але не всі це можуть зробити. Якщо у вас немає такої можливості, ви можете попросити когось віднести їх в храм за вас або освятити їх самі вдома.

Що відбувалося у Велику суботу

Це другий день після того, як апостоли поховали Ісуса Христа в одній з печер недалеко від Єрусалиму. Згодом навколо цієї печери був споруджений храм Гробу Господнього.

Згідно з Писанням, тіло Христове перебувало в печері, а його дух спустився в пекло. Він звільнив душі всіх грішників, укладених у темряві, а також душі Адама, Єви і всіх старозавітних праведників. Зішестя в пекло було частиною жертви Христа, відданої на спокутування первородного гріха людського.

В цей день всі християнські церкви очікують сходження благодатного вогню. Це одна з найважливіших подій у світовій православній і християнської релігії в цілому. Після сходження вогню його передають в інші храми по всьому світу, перевозячи спеціальними авіарейсами. Вважається, що якщо благодатний вогонь не зійде, це буде підтвердженням швидкого початку кінця світу.

Що можна і що не можна робити 1 травня

У Велику суботу важливо дотримуватися повної тиші. Тиша – знак поваги і скорботи за Христом. Не можна співати, кричати, лаятися, голосно слухати музику і вмикати телевізор. Само собою, не можна пити спиртне і з’ясовувати стосунки.

Ні в якому разі в цей день не можна робити ремонт, прибирати, займатися справами в городі і саду. Всім цим ви повинні були займатися на початку Страсного тижня.

У суботу всі відвідують храм і освячують паски з яйцями. Якщо ви не встигли приготувати паски заздалегідь, можна зробити це вранці в суботу, щоб встигнути освятити їх пізніше.

Це день всепрощення, адже Господь простив всіх грішників. У цей день можна і навіть потрібно прощати образи. Не варто нікому мстити, провокувати навколишніх на негативні емоції.

В цей день також дотримується суворий піст у їжі. Дозволено тільки сухоїдіння – вживати рослинну їжу без термічної обробки.

You cannot copy content of this page