fbpx

Велика Субота: як провести останній день перед Великоднем і чи треба освячувати паски?

23 квітня всі православні відзначать Велику Суботу – останній день Великого посту. Це день напередодні Великодня, коли все вже готове до свята. Але навіть якщо людина не постила і не готувалась до свята Воскресіння Христового, у нього все ще залишається шанс підготувати себе до свята.

Головне, щоб людина не фокусувалася лише на пасках та інших мирських атрибутах свята, а справді згадала про Христа, який кинув виклик смерті та переміг. У Велику Суботу згадується перебування Христа на тому світі, та його зходження в пекло, з якого він звільняє всіх померлих.

Якщо ви фарбували яйця та пекли паски, то зазвичай вранці у суботу після літургії їх освячують. Це відбувається у самому храмі чи, частіше, – у дворі храму, де ставлять довгі столи. На них і виставляють пасхальне частування. Священики щедро оббризкують святою водою кошики і всіх парафіян.

Освятивши приготовані для свята наїдки, залиште невелику їх частину в храмі, щоб їх могли роздати нужденним, а іншу частину принесіть додому, після чого постарайтеся провести залишок дня у спокої, без розваг та справ, у роздумах про свято.

Колір Великодня – червоний. Постарайтеся, щоби червоні деталі з’явилися у вашому будинку. Це можуть бути чохли для диванних подушок, фіранки, яскраво-червоний плед на дивані, серветки та рушники, скатертина на святковому столі. Тільки не надто захоплюйтесь цим – зовнішня підготовка до свята не повинна виходити на перше місце.

І, звичайно, в будинку центральне місце має зайняти ікона, що зображає Воскресіння Христове – Спасителя, у білосніжних ризах.

Але важливіше за все напередодні Великодня помириться з близькими і подбати про те, щоб у літніх, самотніх та нужденних теж було свято. А також відродити у своїй душі любов до всього світу та передчуття свята – того самого, яке було і залишається найбільшим та найважливішим для православних християн.

You cannot copy content of this page