Великдень – одне з найбільших християнських свят. Ось як потрібно провести цей день, щоб отримати Божу милість

Світлий Великдень вважається головним православним святом, і це цілком зрозуміло, адже в цей день відбулося чудо, якого світ не знав до цього часу. Воскресіння Христа відкрило для праведників шлях в нове життя, більш усвідомлене і світле. Великодній піст відбувається щорічно і є найтривалішим в церковному календарі, розтягуючись на 40 днів. А коли він закінчується, віруючі голосно вітають один одного: “Христос воскрес!” – “Воістину Воскрес!” .

Цього року Великдень буде проходити в особливих умовах – карантину. Але це ні в якому разі не повинно затьмарити радість світлого торжества. Ніхто не скасовує великодні богослужіння: вони пройдуть в храмах хоч і без участі прихожан, але будуть транслюватися по телевізійним каналам.

У поточних умовах нам всім краще залишитися вдома, щоб не піддавати себе і своїх близьких на небезпеку. Освятити паски на Великдень можна самим, окропивши великодній кошик святою водою. Звичайно, таке дійство не замінить радість, яку кожен віруючий відчуває на службі в церкві, але безпеку зараз понад усе.

Після суворого Великого посту в пасхальну неділю настає час радості і щастя, який важливо провести прославляючи Ісуса Христа і його чудесне повернення в світ.

Богослужіння починаються з ночі і йдуть до ранку. Слід подивитися трансляцію служби, послухати пісні і молитви, що прославляють божественне провидіння. Можна помолитися самим, подивитися богослужіння, почитати Євангеліє.

Розговіння (перший прийом їжі після тривалого утримання) починається в колі сім’ї. На святковому столі повинні бути особливі страви, які ми готуємо лише одного разу на рік – пишні паски, сирні паски і фарбовані яйця. На додаток можна приготувати улюблені сімейні страви.

Першочергово прийнято вживати освячену їжу, а після – все інше. Але пам’ятайте, не можна занадто об’їдатися і вживати велику кількість алкоголю, адже свято насамперед духовне, і тільки потім тілеснеий. В першу чергу варто думати про душевну гармонію.

У цей світлий день прийнято христосуватися – вітати близьких, тричі цілуватися і обмінюватися фарбованими яйцями, що символізують життя і воскресіння.

Тим, хто з якихось причин трудиться в цей великий день, священики рекомендують звільнитися до полудня, щоб цілком і повністю присвятити себе зустрічі Світлого Великодня, адже свято народжує в серцях віруючих велику радість, направляє до молитви і прославлення Всевишнього.

У великодній день самий час поспілкуватися зі своєю родиною, зайнятися спільним вивченням Біблії. Можна подивитися фільм християнсьуої тематики і обговорити цікаві теми, а також поділитися один з одним побажаннями і добрими настановами.

Також настоятелі церкви закликають не забувати про те, що першорядна на Великдень духовна радість, тому не варто приділяти надмірну увагу мирським справам на шкоду молитвам і духовній роботі.