fbpx
Поради

Великодній сніданок: які страви мають бути на святковому столі

У Великодню суботу прийнято готувати страви для Великоднього столу. Основними та найважливішими стравами є паска та фарбовані яйця.

Так, як на Великдень закінчується Великий піст і починається м’ясоїд, святковий стіл повинен бути багатий різними м’ясними стравами (холодцем, ковбасами, бужениною, нарізками, рулетами, кручениками, печінковим тортом), а також гарячими стравами (м’ясом, запеченим в духовці, смаженими реберцями, качкою чи куркою з яблуками тощо).

Також рибними стравами, це можуть бути: смажена, солона, копчена, запечена риба, рибні рулети, щучі котлети, ікра, заливне. А для справжніх ласунів має бути різноманітна випічка: торти, булочки, пиріжки, кекси, рулети, печиво.

Головне кожній господині проявити фантазію. Піст позаду, тому слід насолоджуватися святковими кулінарними шедеврами. Салати в цей день краще робити максимально легкими, які зможуть доповнити основні страви.

Всі страви слід готувати з душею і з любов’ю. Сервірувати святковий стіл необхідно в світлих тонах, потрібно застелити красиву світлу скатертину і поставити свічки.

Сервіруючи стіл, господиня обов’язково має залишити одне вільне місце для гостей, які несподівано можуть прийти, поклавши на тарілку шматочок освяченої паски і яйце.

Після всеношної служби сім’я сідає за накритий стіл, і все вже має бути підготовлено заздалегідь.

Основні традиційні страви, які повинні бути на Великодньому столі:

Паска – символ Воскресіння та Небесного Царства. Це хліб вічного життя. Маючи на святковому столі паску, ми надіємося на те, що і в нашій домівці невидимо присутній воскреслий Ісус.

Писанки – вони символізують нове життя і відродження.

Сир і масло – це молочні страви, які є даром природи. Так, як мати годує свою дитину молоком, так сир і масло є символами жepтовності та ніжності Бога.

Ковбаса та шинка – це символи душевної радості, яка приходить від сповнення людиною Божої волі, принесення Йому хвали і ходження по Його стежках.

Хрін – символізує міцне коріння, яке може дати людині віра у Воскресіння Ісуса Христа.

Сіль — символ повноти та достатку. У Біблії сіль символізує спосіб зв’язку між Богом і його народом. Під час нагірної проповіді Ісус називає учнів “сіллю землі”.

Фото ілюстративне з відкритих джерел

You cannot copy content of this page