Великий Піст 2022: коли починається і коли закінчується

Великий піст – головний багатоденний піст, встановлений на честь пам’яті про 40-денний піст Ісуса Христа в пустелі. Метою посту є підготовка до святкування Великодня, який у 2022 році припадає на 24 квітня.

У православних віруючих перед великими церковними святами прийнято дотримуватися посту, який сприяє очищенню тіла і духу, і посилює готовність зустріти Божу благодать. Пости відрізняються один від одного і залежать від самого свята та ступеня підготовки людини. Великий піст — найважливіший і найскладніший період у житті православної людини.

Традиційно Великий піст починається за сім тижнів до Великодня, тому його дата завжди змінюється. У 2022 році Великий піст розпочнеться 7 березня, відразу після закінчення Масляної.

Тривалість Великого посту – 48 днів, таким чином він триватиме до 23 квітня. Суворі обмеження в їжі та заборона мирських насолод є підготовкою до найбільшого релігійного свята в році – Великодні.

Сприймати Великий піст як дієту чи голодування неправильно. Правила харчування в пост нескладні: не можна їсти їжу тваринного походження, пити алкоголь і додавати до страв рослинну олію. Ці вимоги пом’якшуються у неділю та суботу.