Великий піст у 2020 році: дата, що можна і чого не можна робити у цей час

Великий піст є найважливішим і найсуворішим з  усіх постів, цей час є підготовкою до головного християнського свята – Воскресіння Христового. У часі посту особливу увагу потрібно приділити молитві, добрим справам і покаянню.За матеріалами: Телеканал новини «24»

«Хто обмежує піст тим, що тільки утримується від їжі, той дуже ганьбить його, – наставляє святитель Іоан Золотоустий. – Не одні вуста повинні постити, – ні, нехай постять і око, і слух, і руки, і усе наше тiлo.

Ящо людина збирається дійсно постити, то важливе значення має: нагодувати голодних, спраглим дати пити, відвідати хворих, пожаліти змучених, утішити скорботних і таких, що плачуть; бути милосердними, лагідними, добрими, тихими, щирими, довготерпеливими, співчутливими, незлопам’ятними, благочестивими, щоб Бог прийняв ваш піст, і вдосталь дарував плоди покаяння.

Сенс посту полягає саме у вдосконаленні любові до Бога і ближніх, тому що на любові грунтується всяка доброчесність.

Читайте також:Сильна вечірня Молитва. Дякую Тобі Господи, за все, що мені довелося пізнати і пережити сьогодні, і за Твою допомогу

В часі посту важливо: молитва і покаяння. Кожен із нас повинен вимолити у Господа прощення своїх гріхів і гідно причаститися святих Христових Таїн. Під час Великого посту потрібно пройти таїнства Сповіді й Причастя мінімум один раз.

Цього року Великий піст розпочнеться 2 березня у понеділок, а завершиться в суботу 18 квітня. Великдень українці відзначатимуть 19 квітня.

Триватиме Великий піст 48 днів. Розпочинає піст Чотиридесятниця (перші сорок днів), а закінчує Страсна седмиця (останній тиждень перед Великоднем). Великий піст починається за сім тижнів до Христового Воскресіння.

Що не можна робити у Великий піст:

Піст – це особливий час духовного очищення. Тому під час посту необхідно дотримуватися і певної поведінки: не можна вживати aлкoгoльні напої, максимально обмежте участь у розважальних заходах та гучних забавах, у Великий піст не можна вінчатися, на час посту рекомендується подружня cтpиманіcть, постарайтеся за цей час уникати дратівливості, образ, злості, заздрості і засудження.

Фото ілюстративне з відкритих джерел