Великий вівторок: що потрібно зробити в цей день, щоб уникнути бід і неприємностей

Традиційно підготовка до Світлої Пасхи починається заздалегідь. Настав останній і найважливіший тиждень Великого посту – Страсна седмиця. У майбутні сім днів віруючим належить згадати про останні дні життя Сина Божого і мyчeницьку стpaту, яка наздогнала Спасителя.

23 квітня 2019 року православні християни відзначать Великий вівторок – день, коли церква згадує проповідь Ісуса Христа в Єрусалимському храмі. Експерти розкажуть, що обов’язково потрібно зробити у Великий вівторок, щоб отримати благословення Господа і захистити від бід себе і своїх близьких. Джерело.

В першу чергу потрібно пам’ятати, що з 22 по 27 квітня триватиме Великий піст. Тому необхідно дотримуватися обмежень в харчуванні і виключати продукти тваринного походження. У Великий вівторок священнослужителі рекомендують вживати в їжу сирі фрукти, овочі або овочеві салати без олії. З напоїв рекомендується тільки вода або чай.

Як і в інші дні Страсної седмиці, у Великий вівторок потрібно вимовляти молитви. В цей день рекомендується молитися про прощення гріхів, просити про здоров’я і сімейне благополуччя. Вимовляти молитовні тексти можна в храмі перед іконами святих або в домашніх умовах.

Щоб майбутній рік пройшов в добробуті й достатку, у Великий вівторок необхідно робити добрі справи. У цей день потрібно подавати, хто проситиме в храмів, допомагати нужденним, надавати допомогу близьким. Відмовити в допомозі і підтримці 23 квітня – великий гріх.

До моменту настання Великодня всі домашні справи повинні бути завершені. Почати прибирання можна вже у Великий вівторок. У цей день необхідно ретельно прибирати в будинку і позбавлятися від старих речей. Прибирання оселі перед Великоднем – це важлива традиція. Таким чином ви не тільки приводите в порядок будинок, але і рятуєтеся від проблем і фінансових труднощів. Вимовляти молитви 23 квітня найкраще вже після генерального прибирання.

Читайте також: У Великий вівторок протягом дня читають Псалом 54 – благання про допомогу

Згідно зі старовинною традицією, перед Великоднем прийнято шити новий одяг. В цьому випадку речі стануть талісманом і будуть приносити удачу весь рік. Однак церква дотримується іншої думки і стверджує, що завершити пошиття одягу потрібно вже у Великий вівторок. Це пов’язано з тим, що в Страсну середу завершується прибирання будинку, і в цей день господині повинні присвятити більше часу наведенню порядку. У четвер прийнято фарбувати яйця і готувати паски, а займатися прибиранням, пранням і шиттям заборонено аж до майбутнього тижня.

Вважається, що у Великий вівторок вода наділяється цілющими властивостями. Щоб зміцнити здоров’я і позбавитися від недуг, 22 квітня 2019 року треба набрати джерельної води і щоранку вмиватися їй до настання Великодня.

У Страсну седмицю віруючі починають готуватися до Великого Воскресіння Ісуса Христа, і щоб не зробити помилку і не приректи себе на біду, необхідно дотримуватися важливих традицій і заборон.