Верховна Рада планує заборонити подобову здачу квартир

Верховна Рада розробила законопроект про внесення змін регулює правила здачі квартир в багатоповерхових будинках в оренду під офіси та міні-готелі. Про це повідомляє видання «Телеграф».

Артур Герасимов пропонує внести зміни і до деяких статей Кодексу України про адміністративні правопорушення.

А саме, пропонується поправити ст. 150 КУ, додавши текст про використання квартир в багатоквартирних будинках не за призначенням з роз’ясненням відповідальності в разі порушення даного пункту.

Якщо законопроект приймуть, власники квартир можуть здавати їх в оренду згідно затверджених законом правил і нести господарську діяльність лише у випадках, коли не використовується наймана робоча сила і, якщо не порушуються права і інтереси власників квартир у тому ж житловому комплексі.

Читайте також: Долар не оправдав очікування. Курс іноземної валюти на 24 квітня 2019р.

Згіідно цього проекту, подобова оренда буде заборонена, так як здавати нерухомість, яка знаходиться в висотках від 16 поверхів і більше, під офісні приміщення забороняється. Однак, як винятком будуть хостели. Але і їм доведеться відповідати заданим в документі санітарним нормам.
Варто зазначити, що такі правила не розповсюджуватимуться на приміщення, які розташовуються на цокольних поверхах і верхньому поверсі багатоквартирного житлового будинку, які здаються під офіси.

При порушенні цього закону буде передбачено кримінальну відповідальність, а саме штраф у розмірі від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При повторному порушенні закону власнику житла загрожує штраф від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів.