fbpx

Від чого захищає вогонь, який несуть віруючі у Чистий четвер ввечері після читання 12 Євангелій

Ми наблизилися до Великого Четверга.

День цей зветься ще Літургією року. Його присвячено згадці про Таємну Вечерю Христа, під час якої було встановлено Таїнство Євхаристії.

Таким чином Христос встановив одне з головних Таїнств Християнської Церкви, а ми, приймаючи Причастя в Чистий Четвер, стаємо учасниками Таємної Вечері, подумки розділяючи її з апостолами.

Існує традиція, згідно з якою на Чистий Четвер допускалися до Причастя навіть ті люди, на яких за погані гріхи було накладено сувору покуту. Це, ймовірно, пов’язане з надзвичайно великим значенням, яке має Літургія Чистого Четверга, причаститися під час якої бажано кожному істинному вірянину.

Чистим звуть в народі цей четвер, бо саме тоді, зібравши учнів у Сіонській горниці, Господь вимив їм ноги, навчаючи разом із ними і всіх нас ніколи не зневажати оточуючих нас людей та розуміти, що ми прийшли в цей світ не для того, щоб служили нам, а задля того, щоб послужити нашим ближнім.

Ввечері Чистого Четверга віруючі беруть освячені на Стрітення великі воскові свічки та приходять до храму, де вслухаються в 12 читань з Євангелія, які оповідають про бесіду Христа з учнями у Гефсиманському Саду.

За звичаєм, віруючі намагаються підтримувати полум’я на свічках, а після закінчення Богослужіння обережно несуть цей вогонь додому. А там малюють над входом маленький хрестик, цим самим доручаючи Господу захист своїх домівок. Вважається, що у такий спосіб оселя буде захищена від усіляких негараздів та злих духів.

Саме під час Таємної Вечері Христос промовив: «Нову заповідь Я даю вам: любіть один одного; як Я полюбив вас, так і ви любіть один одного! По тому пізнають усі, що ви учні Мої, коли будете мати любов між собою».

Фото pixabay.com

You cannot copy content of this page