– Він через годину пішов з ресторану, оплатив тільки свою частину рахунку, ще й нагрубив. Подумаєш – дитина була присутня на побаченні! Твій брат відразу міг сказати, що йому не потрібна дівчина з дитиною! – заявила мені сестра, яка сватала свою подругу. Але з братом я таки поговорила і була ой як здивована

Ходили всією сім’єю на весілля до двоюрідної сестри. Наречена почала сватати моєму братові свою кращу подружку. Відправила їх разом танцювати, почала нам її нахвалювати: – Ритка класна! Готує – пальчики оближеш, добра, скромна, турботлива. І синові її, Гошкі, тато потрібен. Нормальному чоловікові дитина не перешкода. Тьоть Валь, ти ж не проти, якщо Матвій зійдеться з жінкою, у якої є дитина? – з підозрою запитала двоюрідна сестра у моєї мами.

– Та хоч десять дітей, це його справа, – відповідь мами була прийнята прихильно. Половину весілля Маргарита не відходила від мого брата далі ніж на метр. Наречена вжилася в роль свахи на всі сто відсотків: навіть тамаду втягнула в змову, і у всіх конкурсах він намагався поставити Матвія і Риту в пару, якщо умови конкурсу того вимагали.

Батьки додому зібралися, я з ними вирішила їхати, стомилася дуже. Наречена особисто нас проводила, на прощання шепнула: – Все на мазі! Матвій запросив Ритку на побачення! Вона йому сказала про Гошку, він нормально відреагував!

Брату тридцять років, він не одружений і ніколи не був, дітей немає. Живе окремо, платить іпотеку, любить футбол. Звичайний чоловік. Судячи з того, що Риту він на побачення все-таки запросив, чужі діти його не напружують.

Через тиждень мені подзвонила двоюрідна сестра: – Поговори з братом! Він Риту образив! Але вона готова його пробачити, якщо Матвій попросить вибачення.

– ???

– Їй Гошку ні з ким було залишити, вона його з собою на побачення взяла. Мабуть, Матвію це не сподобалося. Він через годину пішов з ресторану, оплатив тільки свою частину рахунку, ще й нагрубив. Так хіба робиться? Подумаєш – дитина була присутня! Твій брат відразу міг сказати, що йому не потрібна дівчина з дитиною!

– Не міг він так вчинити, – здивувалася я. – Ти щось плутаєш. У будь-якому випадку, особисте життя Матвія мене не стосується. Вибач, не можу зараз розмовляти.

З цікавістю я боролася два дні. Ну ніяк не могла зістикувати образ брата з неоплаченим рахунком і грубістю. В результаті втомилася себе мучити, вирішила, що за спробу в ніс не дають, і зателефонувала Матвію: – Привіт! Мені наречена дзвонила. Ти, кажуть, дівчину недавно образив? Так ось, вона готова тебе пробачити.

– Привіт. Ти про Маргариту?

– Так, про неї. Ну трапився у дівахи форс-мажор, няня кинула, або що там у неї сталося? Не страшно же?

– Так фіг з ним, що вона дитину з собою на побачення потягла, він прикольний малий. Ти зараз сміятися будеш: вона заміжня і живе з чоловіком! Коротше, сидимо, їмо, каву п’ємо. Їй подзвонили. Вона співрозмовнику поскаржилася на чоловіка, що він – козел: відмовився сидіти з Гошею, хоча сам обіцяв, а замість цього поїхав у справах, і їй довелося взяти хлопчика з собою.

Вона поговорила, телефон прибрала. Я вирішив уточнити, як часто її колишній чоловік спілкується з дитиною. Вона очі вилупила: «Чому колишній чоловік? Я заміжня!” Я аж поперхнувся. Вона продовжила: «Але ми вже давно чужі одне одному, живемо за інерцією. Ти не переживай, як тільки я зрозумію, що у нас з тобою все серйозно, то відразу на розлучення подам!»

– Таке буває, напевно …

– Сістер, я уточнив: «Тобто ти, будучи заміжньою, шукаєш нового чоловіка?» Вона кивнула. Запитав: «А він знає, що ти по побаченням ходиш?» Знаєш, що вона відповіла? “Звичайно, ні! Він відразу мені речі збере, а у мене грошей немає квартиру знімати!» – і сидить, посміхається. Коротше, я їй сказав, що так не робиться. Озвучив свої сумніви в її порядності: де гарантія, що вона потім ось так, за моєю спиною не буде собі запасний аеродром шукати?

Малий ще вліз: «Мамо, а коли тато по нас приїде?» Виявилося, вона чоловікові сказала, що пішла вечеряти з колегою, чоловік пообіцяв забрати їх з ресторану, як звільниться. Я розлютився, сказав, що нехай чоловік їх рахунок і оплачує. Стало зрозуміло все, свої страви оплатив і пішов. Вона мені вслід на весь ресторан кричала, що я – не мужик. Оце сходив на побачення!

– Та вже, весело, – зауважила я, переварюючи почуте. Вирішила провести міні-розслідування: брату реально дівчина впала в око, можливо, що Матвій щось не так зрозумів. Знайшла її сторінку в соцмережі. Закрита. Стала шукати чоловіка з таким же прізвищем, як у Рити. І знайшла.

Сімейна ідилія, судячи з галереї фотографій: ось Рита з чоловіком і Гошею в Туреччині, ось Рита в обіймах чоловіка, ось вони всі разом в парку … І фотки-то свіжі! Вирішила чоловікові Маргарити написати під приводом – хочу познайомитися. Він мене відразу відшив: одружений, має сина, дружину любить, все у них добре. Шкода, що його дружина так не вважає.

Все-таки має рацію Матвій: Маргарита шукає запасний аеродром. Навіть не запасний, а вільний, готовий прихистити пошарпаний літак з причепом, бо на оренду або купівлю власного аеропорту грошей немає. Ну що ж … Хто шукає, той завжди знайде. І на Маргариту зазіхне якийсь чоловік, який не обтяжений почуттям власної гідності.

Фото ілюстративне з вільних джерел