fbpx

Вішлист, або якщо ви точно знаєте, чого хочете, тоді ця традиція саме для вас

А ви замовляєте подарунки у своїх близьких, чи любите несподівані сюрпризи?

Не так давно інтернет-спільнота стала багатою на «wishlist» (вішлист), таке ноу-хау для прагматиків, які завжди знають, чого хочуть, і засмучуються, коли їм дарують непотрібну дрібничку або кухоль із безглуздим написом., пише “Тендітна”

Саме слово, як ви здогадалися, прийшло до нас із Заходу і означає «список бажань». У вітчизняній культурі теж є аналог американського вішлиста і називали ми його «лист Діду Морозу». Пам’ятаєте, в далекому дитинстві щороку строчили величезні списки того, що хочемо отримати на новорічні свята, тим самим полегшуючи батькам життя?

Так і вішлист – перелік, в якому винуватець свята щось украй точно і по пунктах розписує те, що він хоче отримати на свій день народження або весілля. Гості отримують список із запрошенням на свято і чи відразу вибирають, що їм по кишені і до душі, або на місці в магазині дізнаються, що можна купити зі списку подарунків Іванових або Петренків.

Читайте також:Подарунки, які краще повертати

Такі “списки Бажань” складають з усіх маловажливих приводів – весілля, хрестини, дні народження, baby shower (вечірки перед народженням дитини) і так далі.

Як пишуть вішлист?

Щоб вам подарували точно те, що треба, «список бажань» повинен бути правильно складений. Для цього пишіть його за пунктами, чітко формулюйте назву, марку, колір, по можливості вписуйте ціну подарунка (орієнтуючись на фінансові можливості ваших гостей). Поширені три варіанти створення списку подарунків:

Традиційний

Тут вам знадобиться ручка, аркуш паперу і ваша фантазія. Вішлист можна написати від руки по пунктах, можна і взяти вже приготований бланк-таблицю з інтернету, в якій вже будуть всі потрібні вам колонки (Ім’я, Ідея для подарунка, Вартість, Куплено тощо). Якщо вирішите її креслити або друкувати самі, не забудьте рядки для імен, де їх впишуть самі даруючі.

Онлайн-список

З всемогутністю інтернету створити список ваших бажань стало набагато простіше. Існує безліч інтернет-сервісів, які допоможуть скласти потрібний перелік подарунків.  Прості й зручні сервіси нададуть допомогу не тільки у створенні правильного списку, а й зроблять розсилку вашим друзям на поштові скриньки та в соціальні мережі.

Альтернативний

Ну, і найпоширеніший зараз вид вішлиста – список подарунків просто у себе на сторінці в соціальній мережі. Тут, звичайно, мало конкретизації, немає цін і вказівок, де купити. Але, по-перше, тут можна писати все, що хочете, і як хочете. По-друге, приєднатися до вашого свята можуть невідомі вам люди, від яких отримувати подарунки ще приємніше. По-третє, це найбільш зручний, доступний і простий спосіб отримати на весілля або день народження те, що ви реально завжди хотіли, замість мила, кухлів і незрозумілих сувенірів.

Найпоширеніші бажання користувачів

Передивившись безліч сторінок ористувачів соціальних мереж, можна виділили топ найпоширеніших бажань з вішлистів користувачів інтернету:

1. Поїздка

Перший пункт всіх вішлистів – подорожі або поїздка куди-небудь: на моря, в країни мрії, в цікаві місця, на концерти і навіть на тренінги. Дуже часто ми хочемо потрапити туди, куди гаманець або просто час нам не дають. Але загальними силами і подарунками друзів – мрії збуваються. Коли квиток на руках, хіба залишаються ще якісь перешкоди? До речі, найбажанішою подорожжю багатьох користувачів є поїздка в Disneyland. При чому, від малого до великого.

2. Допомога близьким

Наш світ несправедливий, і іноді без допомоги друзів ми не можемо подолати перешкоди, які нам готує життя. Саме тому в «список бажань» багатьох входить прохання про допомогу рідним, які не можуть впоратися з нещастям самі.

3. Друг

А ось багатьом не вистачає вірного друга для щасливого життя, і вони просять подарувати того, хто буде їх зустрічати з мокрим носиком і виляючим хвостом.

4. Одяг, аксесуари та косметика

Дівчата в будь-якій ситуації залишаються дівчатками. І якщо ви вирішите зайти в пошук по #wishlist, сотні фото з туфлями, прикрасами, модними сукнями і капелюшками вам забезпечені.

5. Почуття

Ну, і на останньому місці нашого рейтингу виявилися саме нематеріальні подарунки: посмішки, почуття, добро, близькість, радість – тільки маленька частина того, що просять у навколишніх інтернет-користувачі. Адже, все-таки, купити багато ви можете й самі, а ось найдорожче в житті, щастя, вам подарують тільки справжні друзі.

До яких свят готувати вішлист?

Весілля

Як не крути, не всі молодята хочуть отримати в якості весільного подарунка гроші. Тут і приходить на допомогу список бажань, який виключає повторення подарунків і абсолютно непотрібні молодій сім’ї пледи, кавоварки і фіранки.

Народження дитини 

Найпрактичніший вид вішлистів. І батькам економія, і гостям легше. Адже всі родичі без винятку хочуть побачити нового члена сім’ї, і всі приносять йому в будь-якому випадку подарунки. А ось якщо пустити цей процес на самоплив – непотрібні соски, пелюшки і зайві пляшки вам забезпечені.

День народження

На жаль, такий спосіб піднесення подарунків у нашій країні не дуже поширений. Але в останні роки цей процес набирає обертів. Якщо день народження або ювілей святкується на широку ногу, то саме «список ваших бажань» допоможе позбавитися від докучливого питання «Що тобі подарувати?».

Новосілля

На Заході дуже цінують традицію подарунків на новосілля. Особливо, якщо ці подарунки заздалегідь придумані господарями свята і занесені в список. Найчастіше американці йдуть у великий меблевий або інтер’єрний супермаркет, вибирають потрібні для нового житла речі і вносять їх у свій вішлист для гостей новосілля.

Найоригінальніші бажання з вішлистів

Наостанок пропонуємо найоригінальніші, цікаві і зворушливі бажання зі сторінок соціальних мереж, які, може бути, і вас надихнуть розповісти про свою мрію всьому світу:

Заплатити за продукти незнайомій людині.
Кинути дротик у карту і поїхати в те місце, куди він потрапить.

Залишити лист Джульєтті в Вероні.
Друкарська машинка 18 століття.

Отримати у подарунок по листу від усіх знайомих з інших міст і материків.
Подивитися кіно в авто-кінотеатрі під відкритим небом.
Зустріти рідну людину і постаріти разом із нею.

Звичайно, потрібен вішлист на святі чи ні – вирішувати тільки вам. Якщо ви точно знаєте, чого хочете, тоді ця традиція саме для вас! Пишіть списки своїх бажань, діліться ними з оточуючими, і нехай ваші мрії обов’язково збуваються!

Дарія Шиманська

You cannot copy content of this page