Водохресний Святвечір або надвечір’я Богоявлення 18 січня: що потрібно зробити саме зараз і яку молитву прочитати, щоб отримати підтримку Небес

Що можна робити у водохресний Святвечір

Традиційно в день Святвечора моляться, щоб знайти душевну гармонію, заручитися підтримкою Небес і попросити допомоги в насущні справи. Вважається, що в передсвятковий день Небеса слухають кожне слово. Підносять молитви і на службах, і вдома перед іконостасами.

У Святвечір набирають святу воду , якою кроплять житло, лікуються і причащаються. За повір’ями вода стає святою навіть у водопровідних кранах, і її набирають для використання протягом всього року.

У цей день за традицією проводять ретельне прибирання, змітаючи сміття з кутів і важкодоступних місць. Вважається, що так можна позбавити житло від будь-якого зла. Після прибирання багато проходять по кімнатах зі свічкою з церкви, а також кроплять всі приміщення святою водою.

За повір’ями у водохресний Святвечір сніг набирає силу. У давнину його збирали, щоб зцілитися від недуг, зняти вроки, зберегти красу і молодість на довгі роки.

Що не можна робити в Святвечір 18 січня

Традиційно на Святвечір уникають гучних гулянь і вечірок. У день перед Хрещенням церква рекомендує віруючим прислухатися до себе і проводити час в молитвах, щоб зустріти свято з чистими помислами.

У день Святвечора не можна вживати спиртні напої, а також їсти продукти тваринного походження. Традиційно готують кутю, приготовану з крупи з медом і горіхами.

18 січня не можна ворожити, адже церква не схвалює таких занять. Тим, хто дотримується канонів, варто відмовитися від такого проведення часу на користь молитов і духовного зростання.

У передсвятковий день не можна лаятися, лихословити і думати про погане. Святвечір – час, коли віруючі готуються до Хрещення Господнього, одного з головних православних свят, і всіма силами уникають будь-якого прояву гніву.

Молитва, яку потрібно прочитати саме сьогодні: 

Господи! Ти, Предвічний, прийшов у Різдві Твоєму в світ цей, щоб спасти всіх нас. Тож поблагослови Україну та її народ усіма Твоїми милостями й щедротами! Подаруй нам Мир і Спасіння – в житті земному й Вічному!

У дні Твого Богоявлення освяти, Боже, благодаттю Духа Твого Святого водну стихію, а разом з нею – й усе наше єство, наші думки й бажання, весь простір нашого буття, Амінь!

Автор фото – Сергій Майстер