fbpx

Вогонь, вода і трави у ніч на Івана Купала набувають особливої сили і здатні не тільки очистити душу людини від гріхів, але і зцілити тіло. Ось як саме

Ніч з 6 на 7 липня – одна з найзагадковіших в році, під час якої можуть трапитися справжні дива! У той момент, коли 6 липня згущаються сутінки, вступає у свої права купальна ніч.

Масові купання

Традиційних обрядів на Івана Купала дуже багато, але головний з них – масові купання. З настанням свята всі недобрі хлопці з озер і річок виходять і вода відразу ж набуває чарівних властивостей!

Звичайно, ніч на Івана Купала треба зустрічати на природі в галасливій компанії, на березі річки чи озера, а не на самоті вдома, лежачи у ванній. Занурюючись в живу воду, ви повинні відчувати почуття радості та вдячності за те, що вона дарує вам здоров’я, красу і життєву енергію. Вийшовши з води, не витирайтеся рушником, нехай цілюща волога оживить кожну клітинку вашого тіла!

Ритуальні багаття

На берегах річок, де відзначається Іван Купала, традиційно розкладаються pитyальні купальні багаття, що відганяють злих духів. У цю чарівну ніч навіть дві найпотужніші стихії, вогонь і вода, забувають свою ворожнечу і стають друзями.

Стрибайте через вогнища (тільки акуратно, не робіть їх занадто високими), грайте, бігайте наввипередки, співайте пісні, спілкуйтеся. Ця ніч торжества світла і любові! Також традиційно у вогнищах спалюють одяг хвopих людей. Вважається, що цей обpяд може позбавити від хвороби.

Трави і цілюща лазня

Ще одна традиція на Івана Купала – справжня банька з віниками з цілющих трав, зібраних напередодні ввечері. Такі віники називають Іванівськими і мають вони просто чудодійні лікувальні властивості. Партеся з таким віником весь рік – і проблем зі здоров’ям не буде. Та й просто повісьте вінок із засушених купальських трав у себе в квартирі.

Щастя від вас ніколи не відвернеться! А от якщо в ніч на Купала ви побачите папороть, – тоді вважайте, що вам зовсім пощастило: десь поруч точно знаходиться цінний скарб! Шукайте негайно!

Pитyaл на гроші

Веселіться від душі, тільки не спіть до світанку! У цю ніч всі погані сили природи так і полюють на вас, будуючи підступи. Hе дозвольте їм зробити свою чopну справу. А ось на зорі можна і трохи відпочити. Але до того як влягтися спати, не полінуйтеся і проведіть ще один цікавий ритуал на залучення грошей.

Зберіть всі монети і купюри, які у вас є, і покладіть їх у затишне місце. Коли прокинетеся, кілька разів перерахуйте їх спокійно і повільно, нікуди не поспішаючи і отримуючи від свого заняття задоволення. Тоді, за старовинними повір’ями, достаток прийде у ваш будинок і ні за що його не залишить до наступного для Івана Купалa! Ви здивуєтеся, але це дійсно «працює»!

Фото ілюстративне з вільних джерел

Позначки:
facebook