Володимир Зеленський зустрівся із мусульманськими лідерами і закликав їх, щоб об’єднатися.

2 травня 2019 року президент України Володимир Зеленський зустрівся із духовними мусульманськими лідерами, що живуть в Україні і закликав їх, щоб об’єднатися.

На зустрічі були присутні: шейх Ахмед Тамім голова Духовного управління мусульман України, муфтій України, Айдер Рустемов — муфтій Духовного управління мусульман Криму, шейх Саід Ісмагілов — муфтій Духовного управління мусульман України “Умма”. Про це повідомили у прес-службі Зеленського.

Відомо зі статистистичних даних, що на даний момент в Україні проживає близько 2 мільйонів мусульман.

Читайте також: Курс долара та євро раптово зріс. Офіційні показники на 3 травня 2019 року

Володимир Зеленський сказав, що його стратегія — не на словах, а на ділі об’єднати країну, адже єдність — це головне.

“Я закликаю представників різних релігій і релігійних конфесій підтримати нас із цією ініціативою — почати діалог з українцями, які сьогодні перебувають на тимчасово окупованих територіях. Ми вважаємо, що це перший можливий крок для повернення їх додому, в Україну”, — заявив новообраний президент.

Учасники зустрічі підтвердили свою готовність підтримати ініціативи новообраного Президента, орієнтовані на консолідацію суспільства. При цьому духовні лідери українських мусульман наголосили на великій відповідальності президента перед народом — представниками різних національностей і віросповідань.

“Ви — лідер нового покоління, обраний народом України. І я вважаю, що сильна, заможна Україна для всіх громадян різних національностей і віросповідань — це справжня мрія простих людей”, —наголосив шейх Ахмед Тамім.

На зустрічі також йшла мова про можливість міжнародних інвестицій в Україну від представників мусульманських держав. Володимир Зеленський підкреслив, що особисто готовий стати гарантом інвестицій у рамках своїх повноважень, закріплених Конституцією України.

Недавно новообраний президент України Володимир Зеленський зустрівся з Патріархом Філаретом. На зустрічі також був присутній настоятель храму Різдва Христового протоієрей Микола Салабай. Патріарх Філарет вручив новообраному Президенту пам’ятний подарунок.