fbpx

Вознесіння Господнє – одне з найбільших свят: що потрібно зробити в цей день кожному

Щороку торжество відзначають на 40-й день після Світлого Воскресіння, у 2022-му році Вознесіння Господнє випадає на 2 червня. У католиків свято настане раніше – 26 травня.

У християнстві Вознесіння Господнє входить в число двунадесятих свят, урочисті співи починаються напередодні, а ввечері – всенічне бдіння. Віруючі відвідують служби і приділяють час молитві, а так як свято випадає на четвер, то посту в цю дату немає і православні можуть їсти будь-яку їжу.

Слов’яни відзначають цю дату, як перехід весни в літо, коли настає справжня спека. У давнину на Вознесіння водили хороводи і славили богів, щоб ті послали людям хороший урожай. Також було прийнято влаштовувати галасливі гуляння і співати пісні.

На Вознесіння існує важлива традиція – пекти пироги з зеленою цибулею, а також особливі частування, які називаються “драбинка”. Це пиріг, на якому господині зверху робили з тіста кілька “перекладин”, відповідних щаблям по числу небес апокаліпсису. Ці коржі було прийнято освячувати в церкві і пригощати ними рідних.

Православна церква в це свято категорично забороняє:

  • відмовляти в допомозі нужденним;
  • лихословити і пліткувати;
  • вінчати;
  • поминати покійних і їздити на кладовища;
  • плювати на землю – по ній в цей день ходить Ісус.

Працювати на Вознесіння можна, адже торжество випадає на четвер і не кожна людина може взяти собі вихідний. Віруючі в цей день намагаються допомагати жебракам і подавати милостиню.

You cannot copy content of this page