Вранці після весілля мама Дарини сказала, що коли вона зі свахою виймала гроші з подарованих конвертів, щоб за традицією оголосити суму, один з конвертів виявився порожнім. Цей конверт подарувала найкраща подруга нареченої – Ольга. Тепер Дарина хоче їй відплатити, але чоловік відмовляє

Дарина і Андрій одружилися рік тому. Весілля було гідне, батьки з обох сторін постаралися. Молоді були єдиними дітьми у своїх батьків, тому вони дружно вирішили, що весілля має бути не гірше, ніж у інших.

Пропозиція Дарини та Андрія просто розписатися і зібрати друзів на шашлики, була з обуренням відкинута – мами хотіли весілля, плаття, поплакати в РАЦСі, запросити тітку Валю з Житомира і двоюрідного брата тата з Ніжину. Майбутні чоловік і дружина зрозуміли, що чинити опір марно, тому почали готуватися до весілля, нервуючи і боячись чогось не встигнути.

Потрібно було купити свічки, замовити квіти, наростити вії, вибрати манікюр і це не рахуючи покупки і вибору сукні, туфель і безлічі важливих в організації весілля дрібниць. Батьки оплатили всі витрати, крім сукні та костюма для нареченого – ці речі молоді придбали самостійно. Було замовлено один з кращих ресторанів міста, букет нареченої обраний, а спекти торт довірили маминій подрузі – кондитеру з хорошою репутацією і значним досвідом роботи.

Довго узгоджували список гостей з батьками, які неодмінно хотіли запросити всіх родичів, включаючи тих, з якими самі майже не спілкувалися. «Вони багаті, подарунок вам хороший подарують!» – застерігали батьки нерозумних молодих. «А ці гроші ви собі візьмете, машину купите або на квартиру збирати почнете.»

У підсумку після запеклих суперечок зовсім вже далеких родичів було вирішено не запрошувати, деякі під слушним приводом відмовилися самі і в підсумку більшу частину гостей склали друзі Дарини та Андрія, як вони спочатку і хотіли.

Настав день весілля, світило яскраве сонечко, незважаючи на те, що в прогнозі погоди була намальована хмаринка з однією краплею. Дарина була чудова в своїй шовковій сукні по фігурі, обробленій дорогим, красивим, ніжним мереживом. Андрій був зачарований своєю нареченою і весь день не зводив з неї закоханих очей. День був щасливим і клопітким – фотограф із завзяттям відпрацьовував свої гроші, безперервно клацаючи своєю дзеркалкою, до обіду стало відчутно припікати і всі з нетерпінням чекали початку весільного банкету в ресторані.

Нарешті фотосесія була закінчена, молоді сіли в розкішний білий лімузин і не поспішаючи попрямували до ресторану. Привітання лилися рікою, лилося рікою і шампанське. Прийшов час подарунків і тамада почала обходити гостей з коробкою у вигляді будиночка і збирати заздалегідь підготовлені конверти з готівкою.

Андрій і Дарина просили гостей подарувати їм гроші, але кілька гостей пенсійного віку не втрималися і до конвертів доклали кавовий сервіз в темно-червоній коробці і комплект двоспальної постільної білизни.

Торт був чудовий – триярусний білосніжний красень був прикрашений живими квітами і цукровими перлинами. Весілля вдалося, всі розійшлися задоволені й веселі, а молодята вирушили до готелю в заздалегідь замовлений номер для молодят.

Вранці мама Дарини сказала, що коли вона зі свахою виймала гроші з подарованих конвертів, щоб за традицією оголосити суму, один з конвертів виявився порожнім. Цей конверт подарувала найкраща подруга нареченої – Ольга. З’ясувати це не склало труднощів – всі решта конвертів були підписані.

Дарині стало неприємно, на душі з’явився неприємний осад. Справа в тому, що Ольга привселюдно говорила, що зараз прийнято дарувати молодим від двох до п’яти тисяч, і вже вона свою кращу подругу гривнею підтримає. Начебто і нічого поганого не сталося, але все одно – огидно якось.

Подрузі Дарина нічого говорити не стала, продовжили спілкування як ні в чому не бувало. Через рік Ольга запросила Дарину з чоловіком вже на своє весілля, сказавши щоб подарунки дарували грошима – хотілося окупити витрати на весілля. Дарина з чоловіком почали думати, як же бути?

Дарина пропонувала подарувати порожній конверт, як і Ольга свого часу, а Андрій, навпаки, пропонував покласти не менше п’яти тисяч, щоб хитрюзі стало соромно. Мама радить Дарині покласти дві тисячі, адже подрузі вона нічого про порожній конверт не сказала, значить і нічого мстити. Час весілля наближається, а Дарина ще так і вирішила, дарувати гроші чи не дарувати.

А ви як би вчинили в цій ситуації?

Фото ілюстративне з вільних джерел