Всього одне питання, яке здатне змінити життя на краще

Нещодавно я спілкувалася по телефону зі своєю старою подругою, зв’язок з якою обірвалася майже десять років. Вона переживає складний період у своєму житті, який включає продаж будинку і заняття справою, яка не подобається. Найцікавіше полягає в тому, що я переживала схожий період тоді, коли ми розмовляли з нею в останнє. Таким чином, раптове відновлення зв’язку з нею по телефону здавалося невипадковим. Я поділилася з нею тим, що одного разу сказали мені, коли я переживала кризу. Ці слова свого часу змінили моє життя. Вони викликали у неї таку ж реакцію, яка колись була у мене.

Це змусило мене замислитися над тим, наскільки сильно слова, почуті в потрібний час, здатні змінити мислення в одну мить.

«Коли учень буде готовий, учитель з’явиться сам». – Лао-цзи

Я поділилася з нею своїм досвідом . У 2008 році я, як і багато інших, втратила роботу і протягом майже двох років перебивалася випадковими заробітками. Я намагалася зберегти свій будинок. У той час моєю опорою і підтримкою була Ліза Гулд, моя подруга і фінансовий радник. Ми часто обговорювали різні альтернативні варіанти, однак я буквально чіплялася за своє житло.

Я чіплялася за звичне життя. Я любила той будинок, він став частиною мене. Він надавав моєму життю сенс, який був обумовлений звичками, вихованням, історіями про американську мрію і переконаністю в тому, що домоволодіння є невід’ємною частиною життя успішної дорослої людини. Я відчувала себе невдахою, яка була не здатна зберегти власний будинок.

Питання

Коли я обговорювала це з Лізою, вона сказала: «Чому б тобі не налаштуватися на успіх замість того, щоб захищатися від провалу?»

«Почекай, що? Повтори, будь ласка», – сказала я з подивом.

«Чому б тобі не налаштуватися на успіх замість того, щоб захищатися від провалу?»

Я до сих пір пам’ятаю, де я сиділа, коли почула ці слова. У моєму тілі щось сталося. Я відчула, як крoв прилила до мого обличчя. Я стрепенулася, наче у мене з’явилося безліч можливостей. У моєму мисленні стався зсув.

Причина, по якій це справило на мене таке сильне враження в той момент, полягає в тому, що я була готова почути і прийняти ці слова. Саме тоді відбувається зрушення в мисленні. До тих пір, поки вона мені цього не сказала, я не помічала, що я насправді роблю, а саме: намагаюся, як божевільна, захиститися від провалу.

Захист від провалу

Це схоже на спроби зупинити крoвотечу лейкопластиром, який не тримає. Ви постійно перебуваєте в стані сорому і страху. «А що ж скажуть інші люди?» – думаєте ви і продовжуєте чекати підступу. Це хворобливe замкнуте коло, що призводить до загuбелі. Ви відчуваєте себе невдахою.

Оскільки те, на чому ви зосереджені, здатне розширюватися, спроби захиститися від провалу фокусують вашу увагу на наближенні провалу.

Читайте також: Правда про шлюб: відвертий пост Мішель Обами, який має прочитати кожна пара

Настрій на успіх

Він має на увазі оцінку теперішнього, очікування майбутнього, скорочення втрат і подальше просування; не повинно бути кайданів, що стримують вас. Це усвідомлення того, що ваші обставини не визначають вас. Важливі кроки, які ви вживаєте, щоб впоратися з ними. Настрій на успіх обертається навколо наміру. Коли ви маєте намір добитися успіху, він не змусить себе чекати.

Отже, якщо ваш намір – захищатися від провалів, значить, ви будете перебувати в даному стані. Якщо ваш намір – завжди робити вибори, які призводять до самореалізації і успіху, тоді ви будете жити в цьому стані.

Тоді це кардинально змінило все в моєму житті. Буквально в той момент мій будинок перетворився в опори, цеглу і будівельний розчин. Ці слова позбавили мене від емоцій, до яких я так прив’язалася. Емоції – це те, що пов’язувало сором і страх перед невдачею. У мисленні, спрямованому на успіх, це стало тим, що звільнило мене.

Було важко? Ну як сказати. Мені потрібно було пережити продаж будинку. Як тільки це сталося, я відчула себе так, немов позбулася ланцюгів, які стримували мене у багатьох відношеннях. Коли ваше мислення змінюється, то ж саме відбувається і з вашим життям.

Я часто нагадую собі слова Лізи і ділюся ними з тими, хто потребує допомоги. Вони приносять користь моєму життю. Я повністю їх усвідомила і прийняла. Вони стали моєю мантрою – в роботі, в стосунках, в усьому.

Далі привожу повну цитату Лао-цзи: «Коли учень готовий, учитель з’явиться сам. Коли учень дійсно готовий, учитель зникне».

Джерело.