Ввечері Максим напився і написав лист другові Анатолію, в якому повідомив, що з островів вони повернулися сьогодні з Тонею разом. І що Тоня не зберегла вірність Анатолію. А потім попросив вибачення у друга за те, що так вийшло. Навіть з часом зізнатись в тому, що оббріхав дівчину Максим не наважився

Тоні виповнилось 17, коли її кохаий Анатолій йшов до армії. Служити мав на флоті, тому прощались закохані на довгих три роки. Алі дівчина ще тоді вирішила, що неодмінно дочекається. Вони ще зі школи товаришували, подобались одне одному, а пів року тому почали зустрічатися.

Батьки влаштували, як це зазвичай бувало в селі, пишні проводи. Толін друг Максим, який був на два роки старший за товариша, давав напуття, як швидко освоїтися на службі. Максим тільки що прийшов з армії, а Толя йшов. Подружилися вони в дитинстві, коли Толя провалився на річці під лід, а Максим витягнув його.

Через півроку, як Толя пішов служити, Максиму попалася на очі Тоня. Раніше він увагу на неї не звертав, а тут побачив, що дівчина покращала, красунею стала. Максим і не хіилювався, що це дівчина його друга, спробував призначити Тоні побачення. Але не так сталося, як гадалося: Тоня відразу відмовила йому. За Максимом бігали дівчата, а тут якась малолітка так відшила. І він вирішив спробувати ще раз.

Влітку кілька сімей на човнах вирушили через річку на острови косити сіно. Була там і Тоня. Коли треба було повертатися, батько Тоні забарився, справи ще були, а дочку відправив в іншому човні, господарем якого був Максим. Старша сестра Максима в останній момент повернулася допомогти батькам, сказавши, щоб відправлялися без неї. І опинилися в човні тільки Максим і Тоня.

Річка широка, течія сильна, тому човен плив повільно. Максим знову став умовляти Тоню зустрічатися з ним.

– Ти ж зустрічаєшся з Наталкою, навіщо тобі я? – відкрито запитала Тоня.

– З Наташкой це несерйозно, а з тобою по-справжньому хочу.

– А у мене вже є справжній наречений, твій друг Толя, я його чекаю.

– І що, всі три роки будеш чекати? А якщо розлюбить тебе або передумає?

– Не розлюбить, я знаю його і вірю йому. Максима ще більше розпалив відмова, на березі він крикнув Тоні: – Дивись, щоб твоя вірність не прокисла, а то будеш потім лікті кусати.

У той же вечір Максим напився і написав лист другові Анатолію, в якому повідомив, що з островів вони повернулися сьогодні з Тонею разом. І що Тоня не зберегла вірність Анатолію. А потім попросив вибачення у друга за те, що так вийшло.

Толя, отримавши лист, божеволів від ревнощів. Відразу написав батькам, з проханням розповісти правду. Ну, а мати Толі побоялася приховати від сина те, що бачила. А бачила вона, що Максим повернувся з островів в одному човні з Тонею. А що вже у них було там, куди вони на човні заходили, того вона не відає.

Але Анатолію і цього було достатньо. Більше він Тоні жодного листа не відправив, а вона, навпаки, закидала його листами. Максим в цей час тільки ходив і посміхався: – Ну, що, вірна, все чекаєш? На побивку додому Анатолію не вдалося приїхати, так що зі служби він повернувся тільки через три роки. І за цей час, хоч і не писав Тоні листів, дівчина все одно чекала його.

Уже одружився недолугий Максим і відстав нарешті від Тоні. Начебто немає перешкод з’ясувати молодим стосунки. Але Анатолій знову повірив Максиму, а не своїй дівчині. Максиму духу не вистачило зізнатися, що оббрехав Тоню. Тоні все ж вдалося поговорити з Анатолієм, але замість розуміння, він запропонував їй провести ніч на сіннику:

– Все одно ти мені не була вірною, чого тобі втрачати? Після цього Тоня більше не підходила до Анатолія. Він через півроку одружився з іншою дівчиною. А Тоню примітив розлучений тридцятирічний чоловік з райцентру. Став доглядати за нею і запропонував вийти заміж. І Тоня погодилася.

Андрій виявився працьовитим, турботливим чоловіком, свою молоду дружину любив, так що Тоня була за ним як за кам’яною стіною. Після заміжжя вона поїхала до чоловіка в райцентр і Толю тепер майже не зустрічала. Але якось років через сім, випадково, на автовокзалі побачила Анатолія. Вийшло так, що вони йшли один одному назустріч і розминутися було неможливо.

– Здрастуй Тоня, – шанобливо привітав Анатолій.

– Здрастуй Толя, – тихо відповіла Антоніна.

– Як живеш? – запитав він.

– Все добре, а ти як.

– Теж нормально.

– До побачення, Толя, – і Тоня пішла далі. Анатолій стояв і дивився їй услід. Він навіть забув, куди йшов. Жив він зовсім не добре, як сказав, два рази йшов від дружини, але знову повертався через дітей. Дружба з Максимом давно згасла. Було кілька випадків, коли Толя зрозумів, що Максим зовсім йому не друг, та й не здатний на справжню чоловічу дружбу.

Читайте також: Ніхто і не здогадувався про мої пригоди. Чоловік свято вірив в мою вірність, я його не сміла засмутити. Згодом він перестав бути таким ревнивим. Я розслабилася, стала частіше бігати до коханця

Толя давно зрозумів, що винен перед Тонею, з якої мріяли одружитися після його служби. І він хотів би почати з Тонею все спочатку, але розумів, що така дівчина як Тоня не кине чоловіка і не стане йому зраджувати. Навіть зараз, коли вони випадково зустрілися, Тоня була спокійною і поводила себе, як ніби нічого не сталося. Анатолію захотілося заплакати, він зрозумів, що вже нічого не повернути і не виправити те, що сталося.

Фото ілюстративне, з вільних джерел

ПЕРЕДРУК ЗАБОРОНЕНО!