– Ви самі підберіть квартиру, в якому районі вам більше подобається, це буде подарунок для онука – сказала мені свекруха і назвала суму, на яку ми можемо розраховувати. Я була проти таких подарунків і зараз проти

– Мама дзвонила. Сказала, що заповіт на Ярика склала. Племінник тепер з квартирою, – сказав мені мій чоловік одного вечора.

– Добре, правильно зробила, – відгукнулася я і подивилася на чоловіка. – А ти що заздриш?

Коли я познайомилася з родичами чоловіка, мене здивував один факт – батьки мого чоловіка завжди жили для своїх дітей і завжди давали кожному порівну. Моя свекруха ніколи не купувала для себе нового одягу, одягалася в секондах. В квартирі у моїх других батьків скромна обстановка, а на кухні можна побачити табуретки, виготовлені ще 35 років тому.

Моя свекруха разом зі своїм чоловіком виростили двох дітей – дочку і сина. Допомагали кожному матеріально, коли вони отримували вищу освіту. Потім допомогли придбати квартири кожному. Допомогли купити по першій машині. Мої батьки не такі. Коли моїй мамі виповнилося 17 років, моя бабуся сказала їй: «ти тепер відрізана скиба». Мама не отримувала більше ніякої допомоги зі свого рідного дому. І в такому ж ключі вона виховувала і мене: дорослі діти не повинні чекати або просити допомоги від своїх батьків.

Звичайно, моя мама підтримувала мене, коли я отримувала свою першу вищу освіту, але після закінчення університету я стала таким же відрізаним шматком. І це нормально для мене. Коли я познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком і дізналася, скільки йому і його сестрі допомагають батьки, я була в легкому шоці. А тепер вони ще й онукам взялися допомагати. Переписали на сина своєї дочки квартиру.

Свого часу вони допомогли і дочкі купити трикімнатну. І це ще не все. Одного разу мені зателефонувала моя свекруха і сказала про свій намір купити на заощадження, що залишилися квартиру і для нашого сина.

– Ви самі підберіть квартиру, в якому районі вам більше подобається, – сказала мені свекруха і назвала суму, на яку ми можемо розраховувати. Я була проти таких подарунків з боку свекрухи. Але мій чоловік сказав, що його мама все одно не заспокоїться і що краще без зайвих емоцій ухвалити цей нескромне подарунок.

Ми знайшли квартиру недалеко від нашого будинку. Обстановка всередині квартири нам була не важлива, хоча виявилася в досить непоганому стані. Куплена квартира оформлена на свекруху, яка вже встигла скласти новий заповіт і на другого внука. Зараз ця квартира здається. Нашому синові вона зараз ні до чого, але всі гроші від оренди квартири передаються від бабусі онуку.

Я і сьогодні проти таких подарунків для дітей та онуків. Це дуже розслабляє підростаюче покоління. Звичайно, на якомусь етапі життя дітям не обійтися без допомоги батьків. Але будувати й облаштовувати своє доросле життя дорослі діти повинні самі.