– “Я подаю на розлучення. Годувати безробітних я не наймалася. Завтра прийде людина і вріже замок в двері моєї кімнати. Рахунки за комуналку розділимо. Хвалився, житло отримав … Та твоє житло навіть продати не можна, щоб роз’їхатися. Ніщеброд нещасний” – заявила дружина одного дня

У шлюбі ми прожили з Мариною шість років, а потім розлучилися. Чому? Зараз вже одним реченням і не відповіси. Щось не так пішло з самого початку. Я закохався в дівчину з картинки. У пишноволосую і усміхнену блондинку, студентку медичного коледжу. До весілля я думав, вона готова жити зі мною в будь-якому курені, аби я був поруч. Але помилявся.

Претензії з її боку стали надходити буквально на другий день нашого сімейного життя. Вона не хотіла жити під одним дахом з моїми батьками. Ми стали орендквати квартиру. Марина не хотіла дітей. Їй потрібна була своє житло. І ми залишалися бездітними, в той час як всі мої друзі давно вже стали батьками.

Три роки я оббивав пороги свого начальства, випрошуючи хоч якусь житлоплощу. Нарешті, це вийшло – нам виділили квартиру “гостинку”. Цілих двадцять сім квадратів. Дві кімнати – десять і дванадцять плюс свій санвузол і крихітний передпокій. Нехай, кухня на три сім’ї. Але центр міста. Я був щасливий.

Я чекав сімейного благополуччя. Житло ми приватизували, як тільки завод вивів наш будинок з відомчого підпорядкування. Марина пропонувала оформити квартиру тільки на себе, посилаючись на податки й іншу нісенітницю. Добре, що я в той час зумів прорахувати наслідки такої приватизації, і залишив за собою 1\2 частку.

Я просив дитину. У неї знайшлася інша причина не народжувати. Марина відверто сміялася мені в обличчя, натякаючи на мою зарплату.

– Плодити злидні? Ні, дякую, – говорила вона. – Я в декретній відпустці на копійки сидіти буду і ти на свої п’ять тисяч будеш нас всім забезпечувати. Ха-ха! На памперси і то не вистачить.

Я намагався заперечувати:

– Марин, але ж інші якось живуть. Он Сашка з Наташкой вже другого чекають. У Санька, між іншим, зарплата не більше моєї.

– От і шукай таку Наташу, нехай тобі і народжує. А я не хочу.

Завод дихав на ладан. Багато цехів закрилося. Закрився і мій цех. Місяць я сидів без роботи. Марина одного вечора, прийшовши з роботи, озвучила те, що витало в повітрі нашої малосімейки:

– Я подаю на розлучення. Годувати безробітних я не наймалася. Завтра прийде людина і вріже замок в двері моєї кімнати. Рахунки за комуналку розділимо. Хвалився, житло отримав … Та твоє житло навіть продати не можна, щоб роз’їхатися. Ніщеброд нещасний.

Вона зробила так, як сказала. Нас розлучили, замок в її кімнату врізали, рахунки за комуналку розділили через суд. Тепер під одним дахом жили дві чужих людини.

Нарешті, я знайшов роботу. Купив ліцензію і влаштувався охоронцем в супермаркет. У вільний час продовжував таксувати. З’явилися гроші. Хотілося кохання. Все для цього було. Але привести чужу жінку в нашу маленьку квартирку, я не міг. Я все ще сподівався, що Марина повернеться до мене. Я продовжував її любити. Я зважився на відчайдушну спробу відновити наші стосунки.

У той день була зарплата. Я купив пляшку коньяку, хорошої закуски. Накрив столик в своїй кімнаті і став чекати Марину. Двері в передпокій я не закрив навмисно. Хотів, щоб вона побачила стіл з дорогою їжею і випивкою.

Марина прийшла. Знімаючи взуття та пальто, подивилася в мою кімнату. Криво посміхнулася і сказала:

– Ніщеброди гуляють? Нєбось допомогу по безробіттю отримали?

– Між іншим, зарплату, – відповів я. – Якщо хочеш, можеш приєднатися. Пригощаю.

– Ні вже, якось перебудемо. Боюся, потім, коли гроші у багатія закінчаться, доведеться розплачуватися за дороге частування – в борг давати.

Я випив сотку коньяку і постукав до неї в кімнату:

– Слухай, Марго, я люблю тебе. Я хочу, щоб ти повернулася. Моя мила, давай все повернемо.

Я впав перед нею на коліна. Обняв її, коли вона сиділа да дивані і став цілувати.

– Гей, ти в своєму розумі? Ти що робиш? Ми розлучені. Припини. Я зараз поліцію викличу. У мавпятник захотів?

Перемагаючи свої почуття, я встав з підлоги і сів на стілець.

– Марин, зрозумій мене як чоловіка. У мене три місяці не було жінки. Ти ж медик, ти повинна зрозуміти.

– Я тобі що, забороняю мати жінку? Ти вільний. Можеш хоч цілий гарем завести. Від мене тобі що потрібно?

– Марино, я не зможу з іншими, зрозумій.

Вона подивилася своїми глузливими сірими очима і раптом запитала:

– Зарплату, кажеш, отримав? Гаразд. Неси 500 гривень.

Так ми жили ще два місяці. Я починав думати, що наші стосунки з часом переростуть в більше. Сім’я відродиться. Але, мабуть, я помилявся. Другий тиждень я зустрічаю цього молодого мужика вранці в своєму під’їзді. Минулого тижня я повертався з нічної зміни, і ми зіткнулися з ним на першому поверсі. Сьогодні я чув, піднімаючись по сходах, як він зачинив чиїсь двері на нашому третьому поверсі і на сходах між другим і третім пройшов повз мене.

Я поспішав увійти в квартиру і побачити Марину. Не встиг, вона вже милася у ванній. Заглянув в її кімнату. Ліжко розстелене. На журнальному столику коробка цукерок, два келихи, поруч пляшка шампанського. «Су…! – здогад пронизав мою свідомість. – Жінка з низькою соціальною відповідальністю!»

Дочекався, коли вона вийде з ванної. Вийшла незворушна. Подивилася на мене як на якесь непорозуміння, пройшла в свою кімнату і клацнула ключем. Як на зло – грошей немає. Безкоштовно до неї не підступишся, розмовляти не стане. Зарплата тільки через тиждень. Вбиває вона мене! Що робити не знаю?!

Фото ілюстративне – Ivetta.ua