– Я синові відразу сказала – зроби, мовляв, тест на батьківство. Будеш просто спати спокійно. Так він розлютився, заборонив мені взагалі торкатися цієї теми, Віки, дитини та їх сім’ї. Та й будь ласка! Нехай живе, як хоче. Навіщо він тільки її до мене тягає, не зрозумію! 

– Сина вже місяць прошу приїхати, допомогти на дачі! – розповідає 60-річна Наталія Тимофіївна. – Йому все ніколи! То робота, то дитина … Домовилися на ці вихідні. Я думала, в п’ятницю приїде, виспиться, в суботу попрацює в своє задоволення, а в неділю додому. Не так уже й часто він мені допомагає, може, кілька разів за сезон вибереться! .. В п’ятницю не приїхав, приїхав в суботу, паркується на ділянці, дивлюся, а з машини випливає Віка з дитиною. Ось навіщо він її притягнув?

Стосунки з невісткою у Наталії Тимофіївни не ладяться з самого початку. Віка не найкраща господиня, терпіти не може готувати і прибирати, на два роки старша за сина, а найгірше – в ранній юності вже встигла побувати заміжньою. Шлюб той тривав недовго, менше року, дітей нажити не встигли, як і майна, розлучилися за п’ять хвилин. А через шість років після цих подій Вікторія зустріла Іллю, сина Наталії Тимофіївни.

Майже відразу молоді стали жити разом, в квартирі Іллі. Холостяцьке житло, в якому панував армійський порядок, наповнилося баночками, бульбашками і одягом, який витончено висить на спинках стільців. Наталія Тимофіївна хапалася за голову, але сина, очевидно, все влаштовувало. Не минуло й півроку після знайомства, як Віка з Іллею подали заяву в РАЦС.

– На дівич-вечорі вона набралася, як я не знаю хто! – згадує Наталія Тимофіївна. – Соромно було дивитися! .. І навіть народження онука через років п’ять після весілля не примирило Наталію Тимофіївну з Вікою, а навіть навпаки. Чесно кажучи, вона взагалі сумнівається в батьківстві Іллі. Дитина абсолютно не схожа ні на Іллю, ні на Віку, ні на когось з близької рідні.

– Я синові відразу сказала – зроби, мовляв, тест на батьківство, – ділиться Наталя Тимофіївна. – Будеш просто спати спокійно, та й все. Що в цьому такого? Так він розлютився, заборонив мені взагалі торкатися цієї теми, Віки, дитини та їх сім’ї. Та й будь ласка! Нехай живе, як хоче … Навіщо він тільки її до мене тягає, не зрозумію!

– О, це мені мама порадила! – сміється Віка. – Вона мудра жінка у нас … Я теж спочатку думала – нехай Ілля їде до своєї мами, допомагає, я ще краще проведу час без неї і її безглуздої дачі. Дівчат в гості покличу, спечу що-небудь. А мама каже – ні, так не повинно бути! Збирається Ілля до матері на допомогу – і ти теж з ним їдь.

– Але … навіщо їхати туди, де тобі зовсім не раді?

– А щоб припинити всякі зайві розмови! – відповідає Віка. – Мама каже, то, що ви приїхали разом і разом поїхали – вже багато про що говорить. Ви сім’я, у вас все добре. До того ж у присутності тебе і дитини мати Іллі не буде капати йому на мізки на тему того, яка у нього погана дружина. Чоловіки примітивні істоти. Перший раз мати скаже гидоту про дружину – він відмахнеться, другий – розсердиться, а потім і замислюватися почне. Навіщо ця ворожа обробка? ..

По-хорошому, звичайно, нічого взагалі заохочувати ці поїздки чоловіка до вороже налаштованої матері, але … вона ж мати. Вона ростила його одна, поставила на ноги, вивчила, виростила хорошою людиною. Якщо їй потрібна допомога – син повинен допомогти. Але під наглядом дружини. Як вам ситуація?

Фото ілюстративне спеціально для Особлива