fbpx

Я зібралася купувати нову праску, а потім колега підказала, як почистити стару. Тепер вона і виглядає, і працює, як нова

Праску періодично необхідно чистити всередині і зовні:

  • резервуар для води – від накипу і цвілі
  • корпус – від пилу і бруду
  • підошву – від слідів пригорілої тканини, іржі і накипу.

Співробітниця порадила, як почистити праску в домашніх умовах засобами, які завжди під рукою і коштують сущі копійки. Джерело

Як почистити праску від накипу

При використанні для прасування парою НЕ дистильованої води, а водопровідної, з часом в резервуарі і каналах випускання пари в підошві праски накопичуються мінеральні відкладення.

Якщо праска раптом почала випускати брудну воду і бруднити одяг, це говорить про те, що її давно пора почистити від накипу.

Так як накип – це всього лише солі кальцію і магнію, то впливати на неї потрібно кислотою. Ось два способи, які допоможуть вам почистити праску всередині.

Спосіб 1. Як почистити праска від накипу за допомогою оцту

Залийте в праску розчин оцту і води, розведений в рівних пропорціях приблизно на одну третину резервуара.

Нагрійте праску до максимуму і залиште її у вертикальному положенні на 5-10 хвилин. Майте на увазі, що в цей час вона буде періодично вимикатися, остигати і знову нагріватися до максимуму, заважати цьому процесу не потрібно.

Далі підставте під праску ємність для збору води, і, тримаючи прилад горизонтально, почніть активно випускати пар, натискаючи на відповідну кнопку.

В результаті з отворів підошви повинні витекти іржаві краплі. Продовжуйте випускати пар до тих пір, поки краплі бруду не перестануть витікати з праски.

Будьте обережні і випускайте пар тримаючи прилад на відстані витягнутої руки, щоб не вдихати випари і запах оцту.

Потім залийте в праску чисту воду і включіть його знову на максимальний температурний режим, щоб усунути залишки накипу і оцту.

Знову потримайте прилад горизонтально над тазиком і кілька разів випустіть пар. Нарешті, просто злийте воду і протріть підошву і отвори для виходу пари серветкою або чистою ганчіркою.

Спосіб 2. Як почистити праску від накипу за допомогою лимонної кислоти

Розчиніть маленький пакет лимонної кислоти (не більше 25 г) в 1 склянці теплої води до повної прозорості.

Залийте отриманий розчин в розігріту до максимуму праску і дайте їй «настоятися» протягом 5-10 хвилин. Далі тримаючи прилад горизонтально над тазом, кілька разів випустіть з нього пар, натиснувши відповідну кнопку, щоб з отворів підошви витекли накип і іржа.

Коли витече вся грязь, злийте з праски рідину, залийте в неї чисту воду і знову дайте приладу «попаритися», щоб усунути залишки накипу і оцту. Знову кілька разів випустіть пар над тазом і, нарешті, протріть підошву і отвори в ній серветкою або чистою ганчіркою.

Який би спосіб чистки праски від накипу ви не вибрали, коли ви закінчите всі процедури, обов’язково протестуйте результат, спробувавши на світлу тканину в режимі відпарювання. Якщо праска все ще випускає брудну воду або залишає жовтуваті плями (наприклад, від лимонної кислоти), то її потрібно прочистити ще 2-3 рази чистою водою.

Як почистити підошву праски

Спосіб 1. Як почистити підошву праски оцтом

Оцтом можна видалити не тільки накип, але і нагар на підошві праски. Для цього змішайте столовий оцет з водою в пропорції 1: 1. Змочіть в отриманому розчині ганчірку і протріть нею підошву (вона не повинна бути нагріта). Далі змочіть в розчині ватяну паличку і почистіть нею парові отвори.

Даний спосіб підходить для чищення підошви з тефлоновим і керамічним покриттям.

Спосіб 2. Чистка підошви від нагару содою

Вперті сліди іржі, нагару і накипу можна видалити содою. Змішайте 2 ч. л. харчової соди з невеликою кількістю води або 9% -ного оцту, щоб вийшла паста. Нанесіть пасту на злегка нагріту підошву і потріть тканиною.

Спосіб 3. Чистка сіллю

Щоб очистити бруд з праски, насипте трохи солі на паперовий / бавовняний рушник або лист фольги і поставте на нього нагрітий до максимуму праска.

На практиці сіль сама по собі сліди пригорілої тканини не видалила, але після тертя ганчіркою дійсно бруд зійшов досить швидко.

Є й інший спосіб почистити праску сіллю: нагрійте її до мінімальної температури, насипте жменьку солі в складену втричі марлю або іншу тонку х / б-тканину і потріть нею підошву.

Спосіб 4. Видалення слідів пригоріла синтетики або пластика ацетоном (підходить для чищення підошви з тефлоновим і керамічним покриттям)

Просто намочіть ватний диск ацетоном або рідиною для зняття лаку і протріть всі проблемні місця.

Читайте також: Моя подруга пральний порошок не купує, сама робить з двох простих компанентів. Коштує копійки, а речі завжди, як нові

Додаткові поради з чищення і профілактики

У разі якщо ви пропалили тканину і її сліди залишилися на підошві, відразу ж прикладіть до забруднененого місця бавовняну ганчірку, змочену в холодній воді. Різкий перепад температури допоможе відшарувати пригорілу тканину з металу.

Не використовуйте для чищення підошви праски металеві губки і жорсткі щітки, особливо, якщо вона має тефлонове або керамічне покриття. Крім того, щоб не подряпати метал, уникайте використання абразивних чистячих засобів.

Щоб зменшити відкладення накипу і іржі всередині праски, кожен раз після прасування, поки прилад ще не охолов, виливайте з нього весь залишок води.

Щоб відстрочити чистку праски від накипу, намагайтеся використовувати для відпарювання фільтровану воду.

You cannot copy content of this page