Як і коли виникла перша валентинка? Цікаві факти

Коли і як виникла перша “валентинка”? Ця назва використовується з початку XIX ст. За однією з легенд, герцог Орлеанський Карл, в​​ 1415 році вперше надіслав листівку своїй дружині в цей день, перебуваючи в англійському пoлoні після битви під Азенкуром. За матеріалами:Телеканал новини «24»

Одна з тодішніх “валентинок” нині зберігається в Британському Музеї. Через кілька років після першої валентинки король Генріх V найняв письменника на ім’я Джон Лідгейт, щоб той склав “валентинку” для Катерини Валуа.

З плином часу звичай надсилати коханим 14 лютого невеликі сувеніри та записки-валентинки існував лише на теренах Англії і Франції. Згодом про нього дізнались завдяки емігрантам у Новому Світі (сучасні Північна і Південна Америка).

Спочатку перші “валентинки” створювалися власними руками: талановиті митці писали романтичні вірші на аркушах паперу, згодом в Британії почали друкувати збірники віршів – закохані вибирали найкращі і переписували їх у “валентинки”. Десь з цього часу і почалося масове виробництво “валентинок” в промислових масштабах.

Читайте також:Дуже сильна МОЛИТВА за дітей. Отче милосердний, благослови наших дітей і бережи їх щодня від усього поганого, і злого

Першою, хто продав листівок за рік на суму 5000 доларів, стала американка Естер Гауленд. Сьогодні ж, за кількістю продажів, “валентинки” посідають перше місце, поступаючись тільки різдвяним листівкам.

Але, незважаючи на таємничість походження свята, мільйони людей не пропускають можливість відсвяткувати романтичне святом разом зі своїми коханими та рідними людьми.

Адже День святого Валентина – це не лише свято квітів, листівок та подарунків. Це символічний день для вияву трішки більшої уваги та любові тим людям, які перебувають поруч з вами.

Любіть та даруйте радість і кохання не лише в День святого Валентина!

Автор: Уляна Журба

Фото ілюстративне з відкритих джерел