fbpx

Як оживити букет квітів? Дієві поради та рецепти

Жовті, червоні, рожеві, бузкові, різнокольорові, барвисті….квіти. Мабуть є мало жінок, яким не подобаються квіти в подарунок. Але не проходить і дня, а ваш букет вже опустив голівки, і перестав виглядати свіжим.

Квіти в’януть по одній простій причині: їм не вистачає води. Оживити букет можна всього за кілька простих кроків. Звичайно, вічно свіжим ви його не збережете, але, хоча б протримати на декілька днів/тижнів можна.

Підріжте стебло

Найчастіше проблема в тому, що нижній край стебла засихає і більше не вбирає воду. Візьміть гострі ножиці або ніж і зробіть косий зріз, щоб якомога більша частина стебла отримувала воду. Так квітка буде стояти на гострому кінці, що допоможе воді надходити в стебло. А щоб ще більше полегшити доступ води, зробіть на стеблі невеликий поздовжній надріз (2-4 см).

Поставте квіти в теплу воду

Тепла вода швидше просувається по стеблу і прочищає провідні судини рослин, завдяки чому квітам легше отримувати воду. Звичайно, окріп в вазу наливати не потрібно, просто відкрийте одночасно гарячий і холодний крани, щоб вода була трохи теплою.

Зверніть увагу, що тюльпани теплу воду не переносять.

Додайте поживну суміш

Це продовжить життя зрізаних квітів і допоможе освіжити букет, який вже почав в’янути. Можна купити готову суміш або приготувати її вдома, змішавши цукор, лимонну кислоту або сік і трохи відбілювача. Цукор – для підживлення, лимонна кислота  – для зниження рівня pH води (що допоможе воді швидше підніматися по стеблу), а відбілювач не дасть розмножуватися бактеріям.

Візьміть 2 ст. л. лимонного соку, 1 ст. л. цукру і ½ ст. л. відбілювача на літр води. Таку суміш потрібно міняти кожен день або через день, щоб запобігти розвитку бактерій. І не турбуйтеся, що відбілювач зашкодить квітам: така невелика концентрація абсолютно безпечна.

Терпіння

Не розраховуйте на миттєвий ефект. Потрібно щонайменше кілька годин, щоб ваш букет «ожив».

Циклічність процедур

Підрізайте квіти кожні два дні, зрізуючи від стебла по сантиметру. Кожен день або хоча б через день міняйте воду у вазі, додаючи нову порцію живильної суміші.

Уникайте прямого сонячного світла

Не залишайте букет на підвіконні, якщо ваші вікна виходять на сонячну сторону: квіти зав’януть швидше. Краще переставте їх в темне прохолодне місце, хоча б на той час, поки вас немає вдома.

В екстреному випадку

Якщо ваш букет потребує екстреної допомоги, опустіть квіти в відро або іншу ємність з водою кімнатної температури на 30-60 хвилин. Це перезапустить процес поглинання води. А після цього виконайте перші три кроки, описані вище.

І побільше Вам квітів і радощів з ними!

Фото ілюстративне з вільних джерел

You cannot copy content of this page