Як подолати тривожність- 5 дієвих порад від Уляни Супрун

Поганий настрій, порушення сну, надмірна чутливість до шуму або ж періодичне пришвидшення дихання та серцебиття. Так зазвичай проявляються симптоми тривожності. Через постійне відчуття тривожності підвищується рівень гормону стресу кортизолу та артеріальний тиск.

З часом це може збільшити ризики появи хвороб серця, розвитку інсульту та хвороб нирок. Крім цього, погіршується і якість життя.

Читайте також: Як зберегти кросівки білими: корисні поради щодо догляду

Дуже важливо вміти протистояти цьому стану та навчитися це контролювати. Найкращий спосіб боротися з тривожністю – підібрати свої дієві лайфхаки.

Очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook написала кілька простих порад, які допоможуть боротись з тривожністю.

Тренуйтеся

Найбільш потужною зброєю для контролю відчуття тривожності є прості фізичні вправи. Обирайте будь-яку активність, яка вам до душі, наприклад, біг чи велопрогулянки, та зробіть її регулярною частиною вашого життя.

Відмовтесь від кави

Відмовтесь від кофеїну та лікарських засобів та речовин, які можуть спричинити розвиток симптомів тривожності.

Вивчайте техніки для відчуття спокою

У нагоді стануть техніки глибокого дихання, медитації та покращення усвідомленості, а також практики, які дозволяють знизити тонус м‘язів та посилити відчуття спокою.

Встановіть режим сну

Намагайтесь лягати спати і прокидатись в однаковий час. Щоб покращити якість сну, не користуйтеся електронними пристроями, уникайте переїдання, вживання кофеїну та алкоголю перед сном.

Проконсультуйтеся з лікарем Якщо відчуття тривожності триває більше 6 місяців, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Можливо, вам знадобиться спеціальне лікування та направлення до фахівця в області психічного здоров’я.

Джерело.