fbpx
Все про дітей,  Життя,  Стосунки

Як помилки в зошиті впливають на кількість розлучень

Моя дочка майже не ходила до школи раннього розвитку. Я займалася з нею сама. Коли ми тренували руку перед школою, то наш зошит виглядала ось так:

Я не підкреслювала їй червоною пастою помилки. Я виділяла зеленою пастою ті букви і гачечки, які виходили у неї добре. Вона це дуже любила і завжди після кожного рядка просила: “Мам, яка вийшла краще за всіх?” І так раділа, коли я обводила кращу літеру зі словами: “Ідеально!”

У чому різниця між підходами? Зрозуміли вже?

1. У першому випадку концентруємося на помилках. Що відклалося у вашій фотопам’яті? Правильно, ті літери, які написані коряво, те, що неправильно. Чи побачили ви за цими червоними підкресленнями ідеально написані літери? Ні! Хочемо ми чи ні, але підсвідомо ми запам’ятовуємо те, що виділено.

2. У другому випадку ми концентруємося на тому, що зроблено правильно! Ми отримуємо зовсім інші емоції, інше сприйняття. Хочемо ми чи ні, але підсвідомо ми прагнемо повторити те, що було ідеальним! Це зовсім інша внутрішня мотивація – не прагнення уникнути помилки, а прагнення зробити добре!

А тепер увага, відповідь на питання: як виділені помилки в зошиті впливають на кількість розлучень?

Відповідь для мене очевидна. Ми з дитинства звикаємо концентруватися на недоліках, на тому, що неправильно, на тому, що нам здається поганим. Нас привчали до цього в школі за допомогою червоної пасти, нас привчали до цього вдома, коли частіше робили зауваження за те, що зроблено неправильно, ніж хвалили за те, що ми зробили добре.

З 20 написаних в ряд гачків підкреслений був тільки один. Тобто 19 були написані добре, а 1 – неідеально. Чому ж ми сконцентровані на цьому одному?

У житті подружжя часто відбувається те ж саме. Чоловік може мати 19 відмінних якостей, але сварка відбудеться через ту одну, яку ви виділили червоним для себе.

Ось ця звичка (виділяти червоним погане), яку ми вигострюємо з самого дитинства і яку ніяк не витравити з нашої свідомості в дорослому віці, і стає найчастішою причиною розлучень в родині!

На чому фокус, те і зростає. На що спрямована увага, те і збільшується.

Я спілкувалася вже з такою кількістю пар на тему стосунків, що збилася з рахунку. І у 99% пар (навіть у тих, які здаються ідеальними) одна і та ж проблема – червона паста на характері чоловіка!

Якби я була міністром освіти, я б багато чого змінила в системі шкільної освіти. З дитинства все починається, з дитинства ми перетягуємо в доросле життя всі наші звички і навички і не всі з них служать нам добру службу.

Читайте також: Три фрази, якими батьки роблять з хлопчика проблемного чоловіка. І їх говорять усі!

Впроваджуючи принцип “зеленої пасти” з донькою, я побачила, що навіть якщо я не вказую їй на помилки, вони поступово йдуть самі собою, тому що вона прагне зробити відмінно сама, зі своєї доброї волі!

 

Автор – Тетяна Іванко

Джерело.

You cannot copy content of this page