fbpx

Як правильно поводитися в церкві і чого не можна робити, щоб уникнути гніву та неприємностей

Це головні правила поведінки в храмі Божому, детально розповівши, як необхідно відвідувати церкву і як личить поводитися себе в момент богослужіння. Рекомендується враховувати всі церковні правила, щоб уникнути неприємностей.

Як слід поводитися в церкві

Багато хто помилково вважає, що до церкви можна прийти без підготовки. Священнослужителі ж повідомляють, що важливо приділити час підготовці, як зовнішній, так і внутрішній. І ось які рекомендації вони дають.

Зовнішні оздоблення. До церкви не варто ходити як заманеться. Жінкам краще не приходити в брюках, мiнi-спідницях, у вiдвеpтих кофтах з огoлeними плечима або глибоким дeкoльте. Краще уникати яскравого макіяжу. Голову бажано покрити хусточкою або шарфиком.

Чоловікам не бажано приходити в спортивних костюмах. Одяг повинен бути скромним і охайним, стриманих кольорів. Головний убір знімається при вході. Не варто приходити в храм в брудному, зношеному одязі. Зовнішній образ також повинен виявляти повагу до Господа і всіх присутніх.

Їжа. Багато хто навіть не знає про те, що згідно з правилами в церкву не можна приходити ситим. Відхилення від правил доступні лише вaгiтним жінкам, немічним і людям похилого віку.

Вхід у храм. Входити до церкви важливо з поклоном, спершу поклавши хресне знамення. Парафіяни кланяються тричі з короткою молитвою. Молитва перша: «Господи, будь милосердний до мене, грішника» . Друга: «Господи, зніми гріхи і помилуй» . Остання: «Господи, спаси і сохрани мене». Промовляючи молитви, дивіться на лик Христа. Виходити з церкви також слід з поклоном.

Служба. Під час божественної служби забороняється вести себе так, ніби прийшли на концерт: шуміти, дивитися по сторонах і розглядати парафіян і священиків. У момент піснеспівів важливо стояти мовчки, з опущеною головою і плечима.

Богослужіння – це данина для Господа. Його необхідно вистояти цілком. Немічним і літнім людям, яким важко вистояти службу, під час літургії дозволено сидіти.

Правила поведінки в церкві на службі

Важливо сказати, що здебільшого до церкви приходять не тільки для того, щоб поставити свічку і піднести молитви, а й щоб віддати данину поваги, відстоявши службу. На жаль, багато християн бояться зробити такий важливий крок через те, що просто не знають, як правильно поводити себе в храмі, коли там проходить служба. Ми пропонуємо дізнатися про головні правила:

Коли батюшка здійснює ходіння по церкві, не заважайте йому. Мовчки відійдіть в бік. Іноді необхідно схилити голову. Зазвичай це робиться, коли відкриваються або закриваються царські врата.

Під час читання священних текстів забороняється ходити по церкві, цілувати ікони, ставити свічки, розглядати людей, говорити по мобільному і відволікати парафіян.

Якщо ви прийшли до церкви з дітьми – за ними слід стежити, щоб вони не шуміли і не заважали оточуючим. У разі якщо не вдається вгамувати дитя, з ним потрібно вийти з храму, щоб не заважати іншим.

Йти з храму під час богослужіння дозволяється тільки ослабленим і немічним людям, і то лише по дуже важливих причинах.

Перебуваючи на службі, потрібно слухати молитви, а саме уважно слухати їх, беручи участь в них розумом і душею.

Схиляючись до мoщів, не слід торкатися губами до образів Богородиці і святих, мoщі яких відкриті. Поцілувати можна лише чоло.

Мобільний телефон вимикається при входженні в храм. Пам’ятайте, для справжнього християнина немає нічого більш значущого єдності з Всевишнім. Мирські справи зачекають до кінця служби.

Не вступайте у Вівтар. Туди можна входити лише духовенству.

Під час співу необхідно стояти обличчям до вівтаря.

Читайте також: Залишились ми з чоловіком у біді в чужій країні, тоді я цілу ніч молилася і зранку сталось диво. Якщo у вас важкий період в житті – прочитайте цю молитву прямо зараз

Не сваріться. Церква – це не місце для лайки, це місце для очищення і молитов. Якщо вас злить або відволікає чиясь присутність в храмі, не варто звертати на це увагу. У кожній церкві є люди, яким зазначено підтримувати порядок.

В церковні записки не слід вписувати імена безбожників, нехрещених або сaмoгyбців. Перераховуйте тільки імена хрещених в християнство.

Не плутайте покаяння в гріхах з бесідою. Прийшовши на сповідь, важливо покаятися в скоєному, а не розповісти про всі свої бідu і негараздu. Якщо вам потрібна порада церковнослужителя, призначте з ним зустріч у вільний час.

You cannot copy content of this page