fbpx

Як правильно провести Страсний тиждень: що можна і не можна робити в ці дні

Страсний тиждень – останні дні перед Великоднем. У ці дні віруючі згадують шлях страждань Спасителя, щоб потім з радістю відсвяткувати Його Світле Воскресіння.

Страсний тиждень 2021 (або Страсна седмиця) розпочнеться 26 квітня і триватиме до Великодня. В останній день Cедмиці – православні відзначають світле свято Великдень.

Страсний тиждень 2021: що не можна робити

Головним в ці дні вважається – більше молитися, щиро каятися, надавати допомогу близьким, а розваги і повсякденну суєту залишити на потім. Це допоможе підготувати душу до зустрічі Світлого Великодня і зрадіти з чистими думками і серцем.

Під час Страсного тижня потрібно дотримуватись Великого посту, який закінчується на Великдень. У понеділок можна їсти сирі овочі та фрукти, а також хліб, мед і горіхи. Рекомендується їсти один раз на добу – ввечері. У вівторок так само як і в попередній день, дозволено сирі фрукти та овочі, мед, горіхи та хліб. Бажано їсти лише ввечері.

У середу можна також їсти хліб, овочі та фрукти, холодну сиру їжу без масла. У четвер дозволяється їсти гарячу рослинну їжу з олією двічі на день. У п’ятницю потрібно взагалі утриматися від прийому їжі. У суботу можна один раз на день поїсти гарячої рослинної їжі, але без олії. А уже у неділю, 2 травня, на Великдень, знімаються всі обмеження на прийом їжі.

Понеділок, вівторок і середа Страсного тижня присвячені останнім бесідам Христа з учнями і народом. А в четвер починається читання Страстей Христових, щоб люди згадали та вшанували Його страждання.

Страсний тиждень 2021 – що потрібно зробити в ці дні

У Великий понеділок – потрібно закінчити всі роботи по дому: відремонтувати, пофарбувати, прибрати.

У Великий вівторок потрібно закінчити всю роботу, яка пов’язана з одягом – прання, прасування тощо.

У Велику середу з дому виносять останнє сміття. Також починають готувати яйця до фарбування, запасаючись усім необхідним.

У Чистий четвер прийнято купатися до сходу сонця. У церквах запалюють свічки, які потрібно зберегти і принести додому, так як така свічка буде захищати будинок від пожежі протягом всього року. Також в цей день починають пекти паску.

У Страсну п’ятницю Страсна п’ятниця: чому так називається цей день не можна нічого робити по дому, а також співати, танцювати і навіть просто слухати музику. На згадку про муки Христа забороняється їсти до того моменту, як увечері в церкві під час богослужінь винесуть Плащаницю.

У Велику суботу готують все для святкового столу, а також продовжують фарбувати яйця.

Закінчується Страсний тиждень Великим Воскресінням – Великоднем. В цей день закінчується Великий піст.

You cannot copy content of this page