fbpx

Як правильно розташувати ліжко і чому не можна робити спальну кімнату на горішньому поверсі

Здавалося б, відповідь на це питання – очевидна. Якщо ліжко двоспальне, у більшості випадків його розміщують узголів’ям до стіни. Односпальне ж у більшості випадків розташовують боком до стіни.

Проте, окрім цих двох консервативних варіантів, існують й інші. Як і будь-які інші меблі, дизайнери радять розміщувати спальне місце, грунтуючись на загальних пропорціях кімнати.

Важливу роль грають і розміри спальні. Величезна кімната, в якій спальне місце розташоване впритул до стіни, виглядатиме дивно і порожненько. І, навпаки, в іншому випадку, коли кімната має невелику площу – розташувати його по центру буде нераціональним розподілом простору.

У тому випадку, якщо кімната дуже маленького розміру, а двоспальне ложе займає майже усю площу, його можна розташувати по діагоналі. Таким чином, звільняться два кути, в один з яких можна поставити тумбочку або щось інше.

Якщо спальня знаходиться на горищному поверсі будинку, і її стеля не пряма, а скошена, то розташовувати узголів’я під нахилом не можна. Це викликатиме почуття дискомфорту і тісноти.

Існує поширений забобон, згідно з яким не можна розміщувати ліжко в кімнаті так, щоб лежати ногами до дверей. Закони фен-шуй також забороняють подібне розташування – згідно з ними, через двері проходить негативна енергія, що заважає спокійному сну. Але в деяких випадках таке рішення є єдиним правильним – наприклад, у витягнутій вузькій кімнаті, упоперек якої ліжко просто не поміститься.

Читайте також: Чому ніхто не повинен сідати на подружнє ліжко, а білизну міняти слід тільки в суботу: 10 прикмет з давнини

Універсальним рішенням є розміщення не прямо навпроти дверей, а трохи по діагоналі до них, але так, щоб, лежачи, можна було побачити, якщо до кімнати хтось увійде. Так спляча людина почуватиме себе комфортніше і безпечно.

Також вважається, що за наявності великого панорамного вікна ліжко треба розташовувати біля нього. По фен-шуй бажано, щоб, прокидаючись, людина бачила що-небудь приємне – в даному випадку пейзаж. Але тут слід враховувати такі чинники, як регіон і сторона світу. Наприклад, якщо вікно виходить на схід або південний схід, промені висхідного сонця створюватимуть дискомфорт під час сну.

Якщо в спальні є телевізор або комп’ютер, то спальне місце треба розмістити так, щоб між ним і технікою було не менше 4-5-ти метрів.

Згідно фен-шуй, навпроти ліжка не повинно бути не лише дверей, але і дзеркал, оскільки вони відбивають негативну енергію і направляють її на вас. Спляча людина почуватиме себе неспокійно.

При плануванні розташування меблів в квартирі важливо прислухатися до своїх відчуттів. Перестановка потрібна у тому випадку, якщо у будинку людина відчуває себе не комфортно і незатишно.

Джерело.

You cannot copy content of this page