Як правильно вибирати і зберігати авокадо? Декілька корисних порад

Як правильно вибирати і зберігати авокадо.За матеріалами:Корисні поради

Все частіше і частіше авокадо використовується в сучасній кулінарії, і тепер у кожної господині обов’язково знайдеться хоча б один рецепт з участю цього плоду. Батьківщиною авокадо вважається Мексика.

Прозвали авокадо саме так, мабуть, через його форму, так як в перекладі з мови стародавніх ацтеків – означає ні що інше, як «яєчне дерево».

Як правильно зберігати авокадо?

Як зберігати авокадо і який він повинен бути при покупці – це залежить від того, коли передбачається його використовувати. Якщо авокадо планують вжити безпосередньо в день покупки, то він повинен бути абсолютно стиглим.

Читайте також:Як очистити чайник від накипу в домашніх умовах? Корисні поради

Такі плоди злегка м’які на дотик, а при натисканні на них залишається невелика вм’ятина. Як правило, м’якоть стиглого авокадо м’яка, її можна порівняти з вершковим маслом, яке починає танути. Зі зрілого авокадо досить просто зняти щільну зелену шкірку, так само як і з відвареної картоплі.

Температура зберігання

Зрілий авокадо потрібно зберігати в холодильнику при температурі 4-6°C, а для дозрівання підійде темне місце з температурою 19-22°C.

Скільки можна зберігати авокадо, якщо він повністю дозрів? Якщо в зоні свіжості холодильника температура становить не нижче 6°C, то авокадо цілком може перебувати там протягом трьох – п’яти діб.

Той, хто до цього моменту не знав, як зберігати авокадо в холодильнику, напевно помічали, що стиглий плід на 6 день починає темніти і втрачати свій аромат. Тому, як і будь-який фрукт або овоч, стиглий авокадо рекомендується використовувати якомога швидше, щоб він не зіпсувався.

Де зберігати авокадо, якщо він ще не дозрів? Можна це робити в будь-якому місці, де температура повітря тримається в межах 19 – 23°C. Там він може достигнути протягом двох – трьох тижнів. Якщо залишити авокадо дозрівати в холодильнику, то рекомендується обгорнути його папером.

Як зберігати розрізаний авокадо?

Також важливо знати, як зберігати авокадо розрізаним, адже часто доводиться використовувати в рецепті не весь плід. Так ось, якщо залишити вдома на столі або на відкритому повітрі блюдо з авокадо або розрізаний авокадо, то він може окислюватися і потемніти.

Блюдо тут же втратить привабливий вигляд, а розрізаний плід буде виглядати зіпсованим. Як зберігати авокадо вдома, коли гості ще не прийшли, і за стіл сідати ще рано?

Природне забарвлення цього плода легко зберегти за допомогою лимонного соку і acкopбiнoвoї кислоти, але це робиться виключно з метою запобігання потемнінню.

А ось на смакові якості і корисні властивості реакція розрізаного авокадо на з’єднання з повітрям ніяк не вплине. Втім, розрізаний авокадо ненадовго можна накрити папером або харчовою плівкою, і залишити на столі, виключивши доступ кисню, або відправити на зберігання в холодильник.