fbpx

Як провести цей особливий день, та що не можна робити кожній жінці, щоб отримати щасливу, добру долю

Що не можна робити сьогодні, 13 грудня

Зима приносить нам багато теплих родинних свят, традицій та обрядів.

13 грудня ми святкуємо День святого Андрія Первозванного. І хоч Андрій Первозванний — християнський святий, але в народній традиції звичаї і обряди в цей день мають дохристиянський характер: угадування майбутньої долі, заклинання, ритуальне кусання калити та багато іншого.

Як і в будь-яке інше церковне свято, на Андрія не можна:

не прибирайте в хаті,

не сваріться, не ображайтеся, не лихословити і відмовляти намірено кому-небудь у допомозі.

не робіть ремонт, не мийте підлогу.

Утримайтеся від того, щоб займатися фізичною працею, шити, в’язати і прибирати в будинку.

Так як на Андріїв день все ще триває Різдвяний піст 2022-2023, страви повинні бути пісними і складатися тільки з круп, хліба, овочів, фруктів і сухофруктів, горіхів, бобових.

Люди 13 грудня ходили до церкви і молитися апостолу Андрію про особисте щастя, благополуччя і любові. Апостола вважають покровителем сімейного вогнища.

Сьогодні усі християни моляться до святого Андрія і просять здоров’я для себе та своїх рідних. В цьому вам допоможуть ці особливі слова:

Святий Апостоле Андрію! Ми віруємо і повсякчас ісповідуємо, та з цією вірою Благаємо Господа Бога Спасителя Нашого Ісуса Христа, щоб твоїми молитвами він обдарував нас усім потрібним для спасіння й життя вічного. Ми просимо у Бога захисту і благодаті для наших захисників, щоб всі вони якнайшвидше повернулися здоровими.

You cannot copy content of this page