fbpx
Поради

Як розрахувати продукти для святкового столу, щоб усім вистачило і зайвого не залишилося забагато

Під час підготовки святкового столу складно втриматися від паніки: їжі не вистачить, усі залишаться голодними.

Ці нав’язливі ідеї доводять до того, що холодильник та балкон забиті залишками зі святкового столу, а за кілька днів після Нового року їх доводиться викидати.

Щоб уникнути безглуздої витрати продуктів і сил, проведіть ревізію та ще раз порахуйте, скільки їжі потрібно поставити на святковий стіл.

Гарячі страви

Розраховуйте по 400 – 450 г на особу. І це разом із гарніром.

Салати

Один салат – приблизно 200 г на особу. І це із запасом! Якщо салатів у вас буде кілька, постарайтеся, щоб їхня загальна кількість укладалася в 300-400 г на персону. Це з урахуванням остатку салатів на наступний день.

Нарізка

Що добре в ковбасі та сирі – це не швидкопсувні продукти. Навіть якщо щось залишиться, все можна запакувати в харчову плівку і доїдати. Купувати продукти для нарізки потрібно з розрахунку по 200 г на людину – не кожну ковбасу та сорти сиру, а всього.

Цього ж вистачить і для сніданку, якщо хтось із гостей у вас затримається до ранку. Якщо помножити 200 г на 8-10 чоловік, то вийде пристойна вага. Звичайно, заспокоює лише, що, найімовірніше, закуплених ковбас вистачить на кілька днів.

Десерт

Нормальна кількість – 150 г на особу. Тобто, якщо на вечірці буде 10 осіб, потрібно купувати або пекти 1,5-кілограмовий торт. Але за звичай коли до вас ідуть гості то несуть щось солоденьке, це теж потрібно враховувати, щоб зайвого не накуповувати.

Напої

Чим більше тим краще. Напоїв йде багато, тому краще цим запастися. Напередодні зварити каструлю компоту, можна також фруктового чаю, чи узвару, що маєте в дома все підійде, все рівно вийде економніше ніж купувати воду в магазині.

You cannot copy content of this page