fbpx

Як шaхраї наживаються на ваших чеках з магазинів? Завжди просіть чек в касира

Що тільки не придумують шахраї, щоб обвести навколо пальця довірливих людей.

Не так давно вони дзвонили бабусям і дідусям і просили терміново переказати гроші на банківський рахунок, нібито для порятунку їхнього сина/онука після важкої аварії. Зараз вони діють більш тонко:

Уявіть ситуацію: ви виходите з магазину з покупками, які сплатили картою, тримаєте в руках чек. На виході вас зустрічає дівчина з коляскою або бабуся з добрими очима і питає:

– Вибачте, а ви не віддасте мені чек? — А вам навіщо? — На аліменти збираю: чоловік мене покинув з дитиною, треба для суду, типу це я витрачаю на дитину стільки, щоб аліменти були більше. — Ну, тримайте, мені-то він навіщо.

І ось ви віддаєте чек і спокійно йдете у своїх справах далі. Здавалося б, що такого? Деяким жінкам дійсно потрібні чеки: чим більше доведених витрат на дитячий одяг та харчування, тим більше можна вимагати від тата-аліментника в суді.

Іноді на запитання «Навіщо вам чек?» можуть відповісти «Бонуси збираю!». У гіпермаркетах дійсно часто влаштовують бонусні програми: дають подарунки за витрачені суми — і такий привід теж не виглядає підозрілим.

Читайте також: Якщо ви будете все це робити протягом 10-12 місяців, запевняю вас, ваш чоловік повністю відновиться

Віддаючи чек на, здавалося б, добрі справи, ви і не підозрюєте, що стали жертвою шахрая або навіть учасником шахрайської схеми.

Часто на чеку друкують прізвище утримувача бонусної або знижкової карти і дві останні цифри вашої банківської карти. Цієї інформації достатньо для афери.

Касири віддають два чеки: на одному — прізвище та ім’я, на іншому — останні цифри банківської карти.

Схема працює так:

Шахрай, який заволодів чеком, знаходить жертву по імені і прізвищу в соцмережах, дізнається номер телефону у друзів або дивиться прямо в профілі. І надсилає смс: «Привіт, шановний клієнт банку, ваша карта…1234 заблокована». Далі як по накатаній: хочете розблокувати — повідомте код.

Тільки от ніякого блокування немає і код повідомляти не можна. Телефонуйте в банк, якщо підозрюєте, що «співробітник» банку намагається дізнатися у вас більше, ніж потрібно.

Бонус-підступ Джерело

Якщо ви розраховувались готівкою, то шахрай знаходить в магазині таку ж річ, як в чеку, і спокійно виходить з нею за межі магазину. Якщо «запищить» на виході, покаже чек охоронцеві і спокійно піде по своїх справах.

А далі може бути ось що: через час шахрай спробує «повернути» вашу покупку в магазин за вашим чеком і отримати гроші. «Але для повернення ж потрібен паспорт!» — заперечите ви. Річ у тому, що повернути товар має право не той, хто його купував, а споживач — той, хто його використовує.

Так що паспорт потрібен, але не для того, щоб підтвердити особу покупця, а щоб підтвердити особистість людини, якій з каси видають гроші: не можна просто так видати гроші без нього.

Іноді шахраїв це відлякує і вони відмовляються від повернення, щоб не світити паспортними даними, тому що великий ризик бути спійманими. Але не всі такі обережні.

Чек — це платіжний документ, який не повинен потрапити в чужі руки.

Позначки:
facebook