fbpx
Життя

Як впустити в своє життя щастя: поради психологів

Прості правила. Повертаючись додому з роботи, не думайте, як ви втомилися, – краще згадайте, що хорошого відбулося за день

Запитайте у десяти чоловік, що таке щастя, – і отримаєте абсолютно різні відповіді, адже кожен бачить його в чомусь своєму. Для одного – це час у сімейному колі, інший покладає всі надії на гроші, третій рветься подорожувати. Але часто буває таке, що ми маємо всt, про що мріяли, – і все одно не відчуваємо себе щасливими. Як же впустити щастя e власне життя? Наші фахівці, психолог Ірина Сірик і психолог, психотерапевт Ірина Щербакова, впевнені: для цього потрібно лише обзавестися деякими корисними звичками. Ми з’ясували, якими саме.

Займатися улюбленою справою

Хочете відчувати себе щасливим? Знайдіть роботу, яка приносить задоволення. Якщо хобі і захоплення переростають в професію і справу всього життя – успіх в 99% випадків гарантований. Практично всі великі люди були буквально закохані в те, чим займалися. А якщо ми змушуємо себе працювати, то кожен будній день прокидаємося нещасними. Перевірити, чи займаєтеся ви улюбленою справою, допоможе тест: уявіть, що ви виграли мільйон. Що будете робити? Якщо першим справою в голову прийшла думка «Звільнюсь» – значить, ця робота точно не приносить вам задоволення. Може, щоб стати щасливим, варто її змінити?

Допомагати іншим

Всім людям приємно отримувати щось від навколишнього світу. Допомога і підтримка друзів дають можливість відчути себе потрібним і важливим. Але мало хто знає: «зворотний хід», коли ви підтримуєте або допомагаєте тим, хто цього потребує, несе в собі ще більший енергетичний заряд! Роблячи безкорисливо добрі справи, людина наповнюється енергією зсередини. Візьміть собі за звичку хоча б раз на місяць робити добру справу – і побачите, як зміниться життя.

Радіти дрібницям

З віком багато втрачають здатність щиро радіти життю. Але якщо ви звикли в усьому бачити негатив, щастя вам не посміхнеться. Повірте: у кожного є приводи для радості, просто в низці проблем ми їх не помічаємо. І це треба виправляти! Як? Дуже просто: по дорозі додому думайте не про те, як сильно втомилися, а про те, що хорошого відбулося за день. Якщо візьмете собі за звичку хоча б раз в день знаходити привід порадіти і посміхнутися, у вашому житті почне переважати позитив.

Шукати користь

Часто ми настільки зациклюємось на проблемі, що перестаємо бачити шляхи вирішення. З таким підходом важко бути щасливим, адже життя непередбачуване, і чорні смуги – його невід’ємна частина. Так що навіть якщо все йде не за планом, навчіться не просто приймати ситуацію, а шукати і отримувати користь. Вас звільнили з роботи? Але тепер ви вільні від підйомів в 6 ранку, а головне – можете знайти роботу своєї мрії. Пам’ятайте: «Все, що не робиться, – на краще!».

Приймайте себе

Якщо ви незадоволені своєю зовнішністю або собою як особистістю – не зможете відчувати себе щасливим. Потрібно чітко усвідомити, що всі люди різні, і ви не зобов’язані змінюватися лише тому, що відрізняєтеся від оточення або комусь не подобаєтеся. Постійно комплексуете через кирпатого носа або веснянки на обличчі? Але ж саме вони роблять вас особливими. Коли ви полюбите свої «особливості», багато проблем зникнуть самі собою.

Вибирати оточення

Напевно кожен чув фразу: «Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти». Звичайно, не варто беззастережно судити людину по його оточенню, але частка істини у висловлюванні є. Якщо ваша подруга без кінця скаржиться, яка вона нещасна, а знайомий нарікає на вселенську несправедливість – ви теж почнете бачити світ в чорних фарбах. Спробуйте «почистити» своє оточення. Якщо людина приносить у ваше життя тільки негатив – варто звести до мінімуму спілкування з ним.

Слухайте себе

Прекрасно, якщо ви відмінний сім’янин, намагаєтеся реалізувати мрії своєї сім’ї і завжди думаєте про близьких. Але важливо в гонитві за бажанням догодити оточуючим не втратити себе. Навчіться чути себе і задовольняти власні потреби – звичайно, не на шкоду близьким. Абстрагуйтеся від зовнішнього світу і запитайте себе: «Чого хочу саме я?» Чесно відповідайте собі на питання, і постарайтеся задовольнити своє бажання. Можливо, ви вже 100 років не були на рибалці, яку так любите, або хочете сходити на СПА-процедури.

Читайте також: Головна таємниця щасливого шлюбу

Говорити «Дякую»

Щаслива людина – це, перш за все, вдячна людина. Навчіться дякувати долі за будь-які надані можливості, за все, що вона вам дарує. Візьміть собі за звичку щодня перед сном знаходити хоча б одну річ, за яку ви від чистого серця можете сказати «спасибі». Неважливо, що це буде – може, ви подякуєте цей день за хорошу погоду або за те, що змогли насолодитися співом птахів, зустрілися зі старим знайомим або вас підвищили. Якщо щодня будете говорити «спасибі», згодом дні заграють яскравими фарбами, а щастя оселиться у вашому житті.

Джерело.

You cannot copy content of this page