fbpx

Як вибрати якісні яйця на Великдень: важливі поради господиням

Які яйця смачніші і корисніші: домашні чи магазинні, білі чи коричневі? Яке маркування має бути на продукті? Як з першого погляду на товар зрозуміти, що він не свіжий?

Наближається Світле Христове Воскресіння, а в пасхальному меню одну з головних ролей відіграють яйця. Як вибрати цей продукт правильно, щоб отримати задоволення від смаку і не дарма витратити гроші? Щоб купити свіжі і якісні яйця, вибираючи їх варто звертати увагу на певні моменти.

Про що розповість колір шкаралупи

Багато хто звик думати, що яйця в коричневій шкаралупі набагато кращі (більш поживні і корисніші), ніж у білій. Це омана. Колір шкаралупи лише говорить про «масть» курочки, яка знесла яйце. Коричневі пеструшки несуть такого ж відтінку яйця, а птиці з білим пір’ям – білосніжні. Тому колір шкаралупи не визначає поживність яйця, це залежить від того, чим годували птицю.

Як вибрати свіжі яйця

Магазинний продукт обов’язково продається з маркуванням – дата «появи» яйця на світ повинна стояти і на упаковці, і на самих яйцях. Також про свіжісті може розповісти маркування: буква «Д» говорить про дієтичні властивості і відносить яйця до найсвіжіших, «С» – вказує на те, що яйцям більше тижня. Термін придатності яєць повинен бути не більше 25 діб.

На домашніх яйцях ви не побачите маркувань, цифр і букв, для визначення свіжості тут підійдуть інші хитрощі. Звертайте увагу на шкаралупу – у свіжих продуктів вона матова, глянцева – ознака залежаності.

Візьміть яйце в руку і потрясіть його – у свіжого «внутрішність» не ворухнеться, у старого буде переливатися усередині – ви легко це відчуєте.

Читайте також: Великодні рецепти: 7 вишуканих святкових страв запечених у рукаві

Слід обходити стороною продукт з тріснутою шкаралупою – це прямий шлях для швидкого розвитку бактерій.

Більш безпечним буде купувати яйця з чистою шкаралупою, без слідів курячого посліду, що допоможе знизити ризик підхопити сaльмoнельoз і кuшкoві iнфeкції.

Переконатися в свіжості покупки легко, зануривши яйця у воду. Проведіть цей дослід вдома. Свіжі яйця залишаться лежати на дні, спливуть на поверхню тільки несвіжі, не придатні до вживання.

Джерело.

You cannot copy content of this page