fbpx
Поради

Як зробити ВАШУ ванну білосніжною в домашніх умовах

Декілька методів, як відбілити ванну в домашніх умовах. За матеріалами:Веселий дім

Вапняний наліт, іржа, жовтизна – далеко не всі неприємності, які можуть зіпсувати білизну вашої ванни.

Білосніжна ванна з часом перестає бути такою сяячою, і незворотність цього процесу змушує всерйоз задуматися над пошуками засобів відновлення її колишньої краси.

Рекомендації, як відбілити ванну в домашніх умовах, наведені нижче допоможуть з цією проблемою, але спочатку трохи про причини виникнення небажаних утворень.

Читайте також:Життєве: Вона плакала, блaгала його пробачити. Але за все в цьoму житті пpиходиться платити

Причини появи нальоту

Найшкідливіші забруднення з’являються внаслідок випаровування мильної води, її осідання на стінках ванни і подальшого висихання. Вони порівняно легко відмиваються звичайною губкою і гарячою водою. Якщо до цього додати будь-який засіб для чищення процес можна полегшити і прискорити.

Як відбілити ванну в домашніх умовах?

Коричневі розводи, утворюються від присутності у воді частинок іржі, яка в мікроскопічній кількості вимивається з внутрішньої поверхні водопровідних труб. Міські комунікації в більшості споруджені ще за радянської влади і зроблені з металу, якому властиво окислюватися з усіма витікаючими наслідками. Ефект особливо помітний, якщо дати воді постояти, якийсь час.

Сірий відтінок зазвичай набувають пошкоджені поверхні. Неправильний догляд і експлуатація стають причиною появи на глянсовому покритті мікротріщин і дрібних подряпин. Бруд з пошкоджених ділянок видаляється досить важко, а ось з’являється на них відразу після користування.

Чим відбілити ванну?

Методи усунення забруднень безпосередньо залежать від типу покриття. Для чавунних і сталевих виробів в основному застосовують емаль. Різниця в її товщині – на більшості чавунних ванн шар помітно більше. При виготовленні сучасної сантехніки все частіше використовують акрил, догляд за яким, теж має свої особливості.

Розглянемо докладніше, як привести в порядок різні типи ванн, і які засоби для цього знадобляться.

Чавунні чи сталеві ванни з емалевим покриттям

Металеві вироби, покриті емаллю, чистяться приблизно однаково і рекомендації до відбілювання чавунної ванни будуть вірними як і для сталевої сантехніки.

Сода, оцет, відбілювач. Готуємо пастоподібний склад з чотирьох столових ложок соди і теплої води. Змочуємо ванну розпилювачем і наносимо приготовлену суміш на 15 хв.

Готуємо наступний засіб з оцту і відбілювача, змішуючи їх в рівних кількостях (орієнтовно буде потрібно по 50 г кожного). Заливаємо розчин в ємність з пульверизатором і наносимо на оброблену першоюсумішшю поверхню. Чекаємо півгодини і змиваємо за допомогою губки або ганчірки.

Кальцинована сода і господарське мило. Ці доступні засоби особливо ефективні не тільки для ванн, а й для очищення будь-яких емальованих поверхонь. Натерти мило на тертці або подрібніть іншим способом, потім змішуємо з такою ж кількістю кальцинованої соди (приблизно 1 столова ложка). Додаємо воду, щоб суміш набула консистенції рідкої кашки, наносимо на зволожену пожовклу поверхню.

Чекаємо не менше години, після чого змиваємо водою. Для сильних забруднень суміш можна посилити декількома краплями нашатиру і збільшити час витримки до 2-3 годин.

Нашатирний спирт і перекис. Відбілити потемнілу ванну в домашніх умовах допоможуть препарати з аптечки. Змішуємо їх в пропорції 1:3, наприклад, 100г нашатиру і 30г перекису. Наносимо приготовлену суміш на забруднені ділянки, чекаємо півгодини, змиваємо ганчірочкою або губкою.

Винний оцет і сіль. Щоб очистити ванну від жовтизни або старої іржі розчиніть в склянці оцту (100г) столову ложку солі. Отриману суміш нагрійте до максимальної температури (але не кип’ятіть) і нанесіть на забруднену поверхню. Через півгодини наліт легко змивається за допомогою теплої води і губки.

Відбілювач. Цей засіб можна використовувати, як в якості профілактичного, так і для видалення нальоту. Профілактика – це періодичне (1-2 рази на тиждень) протирання або мийка з використанням рідкого відбілювача. Порошкоподібний підійде в разі, якщо його попередньо розвести до пастоподібного стану.

Щоб ванну зробити білою наносимо приготовлену кашку на потемнілі ділянки, залишаємо на 20 хвилин, після чого змиваємо звичайним способом.

Оцет і сода. На ділянки, покриті іржею, кладемо серветки просочені оцтом і залишаємо на пару годин, весь цей час необхідно стежити, щоб серветки залишалися зволоженими. Прибираємо серветки і обробляємо область будь-яким лужним складом, найдоступніший – розчин харчової соди. На закінчення, змиваємо водою.

У деяких, особливо важких ситуаціях, стару чавунну або сталеву ванну, на якій є значні забруднення, чистити не має сенсу. Оскільки причина непривабливого вигляду в таких випадках стерте покриття. Найбільш прийнятним рішенням буде реставрація за допомогою нанесення додаткового шару акрилу або емалі.

Сантехніка з акриловим покриттям

Чистка акрилової ванни дещо відрізняється від більш стійких до механічних і хімічних впливів емалевих поверхонь. Перш за все, необхідно виключити застосування агресивних миючих засобів, в тому числі промислових кислот, не кажучи про різного роду розчинники.

Використання прального порошку сприяє вицвітанню акрилу. Він набуває сірого або злегка жовтуватого відтінка, який особливо помітний поруч з сяючою поверхнею нової сантехніки.

Лимонна кислота і яблучний оцет. У 200 г води розводимо столову ложку лимонної кислоти і змішуємо з такою ж кількістю оцту (7-11%). Приготовлений розчин наносимо на забруднення. Застаріла коричнева іржа, можливо, зажадає відбілювання за допомогою просочених в суміші серветок або рушників для тривалого замочування розводів.

У будь-якому випадку чекаємо не менше години, потім змиваємо водою. Якщо з першого разу не вдалося досягти бажаного результату, повторюємо процедуру. Після закінчення слід нормалізувати кислотність, протерши поверхню будь-яким лужним складом, після чого змити його невеликою кількістю води.

Альтернативний спосіб із застосуванням оцту. Щоб повернути білизну акриловій поверхні, наповнюємо ванну водою, покриваючи забруднені ділянки і додаємо оцет в пропорції 1:20 для 11% продукту. Залишаємо на ніч, після чого змиваємо теплою водою.

Незначні забруднення з акрилової поверхні легко видаляються звичайним засобом для миття посуду, крім нього, можна використовувати будь-які інші щадні гелевидні суміші. Якщо робити це регулярно, усувати сліди іржі не доведеться.

You cannot copy content of this page