fbpx

Які бувають форми для запікання і як правильно ними користуватися?

На кухні багатьох господинь є формочки для випічки, які використовуються для приготування різних страв. Вони представлені в широкому асортименті, наприклад, круглі, прямокутні і так далі. Відрізняються ємністю і матеріалами виготовлення, які мають свої плюси і мінуси.

Які формочки для випічки кращі?
Для кожного типу страв призначені форми свого розміру. Звертати увагу слід на діаметр і висоту бортів. Перший параметр розраховується залежно від кількості порцій, які будуть приготовані за один прийом. Форма для випічки пирога та інших виробів може бути:

  • маленька – діаметр 11-18 см;
  • середня – діаметр 20-26 см;
  • велика – діаметр 26-33 см.

Прямокутна форма для випічки та інші ємності можуть бути різного обсягу, що також залежить від кількості порцій. Орієнтуватися слід на те, що формочки обсягом 3-4 л дозволять приготувати страву на три людини. Можна виділити таку класифікацію:

  • малі – 0,25-1,2 л;
  • середні – 1,4-2,2 л;
  • більше середнього – 2,3-3,1 л;
  • великі – 3,5-5 л.

Металеві формочки для випічки
Для виготовлення посуду використовуються різні метали, які мають свої особливості.

Чавун. Ємності є важкими і товстими, тому пригоряє в них щось рідко. Пропікається тісто рівномірно. Чавун витримує великі температури, але при цьому він може розбитися, так і важать вироби багато.

Сталь. Форми з нержавіючої сталі є надійними, не іржавіють, не б’ються і швидко прогріваються. До мінусів відносять те, що випічка буде пригоряти, тому важливо ємність змащувати. Для чищення можна використовувати будь-які засоби.

Читайте також: Важливі поради для ідеально пишних оладок

Алюміній. Доступні за ціною, легкі і тонкі ємності, не іржавіють. Алюмінієві форми для випічки деформуються при механічних діях, тісто часто підгоряє і прогрівається нерівномірно. Важливо, щоб ємності мали максимально гладку поверхню.

Жесть. Поширений матеріал, який є доступним за ціною, але при цьому він має недоліки: випічка пригоряє, пропікається тісто нерівномірно і формочки для випічки легко деформуються. При використанні таких ємкостей, необхідно дотримуватися рецептури і температурного режиму, а ще цей матеріал ржавіє. Краще вибирати бляшані форми з тефлоновим покриттям.

Тефлон. Матеріал витримує високі температури, але накладати і витягати з них продукти слід за допомогою дерев’яної або силіконової лопатки.

Джерело.

You cannot copy content of this page