Які з корисних продуктів шкодять нашому здоров’ю

Вам здається, що ці продукти дієтичні та корисні? Аж ніяк! У найкращому разі вони будуть просто марними, у гіршому — можуть нашкодити.

Фастфуд-салати

Схема «так, я щодня їм у бургерних та бутербродних, але замовляю там тільки салати» не працює. Овочі там найчастіше сумнівної якості, до них майже завжди додаються якісь сухарики, сирні крекери та ковбаски, і вся пишність поливається майонезно-цукровим соусом. Загалом, якщо без подібних обідів не обійтися, уважно читайте етикетки і вибирайте ті варіанти, де соус лежить окремо, і його можна не їсти.

Солоні горішки

Багато хто вибирає їх як альтернативу чіпсам — мовляв, це ж горіхи, у них суцільна користь. На жаль, вона нівелюється кінськими дозами дешевої олії для смаження, солі, а іноді й цукру. Спрацьовує ще й дивовижна особливість нашого мозку: жир, цукор та сіль, з’єднані у певних пропорціях, він сприймає як неймовірну смакоту, блокуючи почуття голоду. Чи варто говорити, що виробникам горішків ці пропорції чудово відомі?

Фініки

У 100 г плодів фінікової пальми міститься майже 65 грамів цукру – це все, що потрібно знати про “корисні” і “низькокалорійні” фініково-горіхові батончики, суміші сухофруктів і тому подібну їжу. Ми не закликаємо відмовлятися від цих ягід зовсім, але три-чотири фініки на день буде більш ніж достатньо.

Сира морква

Той рідкісний випадок, коли ми скажемо крамольну нібито річ: обов’язково посмажте моркву на вершковому маслі. Справа в тому, що бета-каротин засвоюється в організмі тільки разом з жиром (тому в морквяний сік завжди додають вершки), а теплова обробка моркви збільшує концентрацію бета-каротину вдесятеро.

Апельсиновий сік

Вижимаючи апельсини, ми виймаємо з них весь цукор і всю вологу, залишаючи клітковину і значну частину мінералів і вітамінів в м’якоті і плівках – ніякої особливої ​​користі в напої, що вийшов, немає. Пакетований сік, само собою, ще менш приємна та корисна річ. При цьому ми анітрохи не намагаємось зганьбити репутацію самих апельсинів — їжте хоч щоранку.

Ягоди годжі

Немає жодних виразних даних, що підтверджують обіцяне продавцями неймовірне утримання в ягодах годжі вітамінів та антиоксидантів, речовин, що зміцнюють серце, судини, нерви, розум і подовжують життя.

Кокосова олія

Більш-менш детальних досліджень хімічного складу кокосової олії поки що не було, проте ми точно знаємо, що за калоріями вона обганяє оливкову олію, а за вмістом вітамінів і ненасичених жирів — поступається їй. До того ж у кокосовому маслі відсутні стимулюючі імунітет феноли, якими багата оливкова олія, так що не випадково любов до нього як до суперкорисного продукту з роками анітрохи не слабшає.