Якщо кіт спить на вас, це не просто так. Ось що означають його пози і місце сну

Коли домашній кіт спить в ліжку господаря, він використовує його як тепле місце зі знайомим запахом. Йому спокійніше, коли він відчуває близькість свого власника, і при цьому кіт впевнений, що так він контролює людину. Коли кішка забирається на коліна або лягає поруч, вона таким чином показує свою прихильність.

Згідно з іншою теорією, кіт спить на людині або його речах для того, щоб поглинати негативну енергетику і позбавити його від болю. Ця тварина відчуває вразливі місця і лягає на ту частину тіла, де болить і підвищена температура. Джерело

Кішка і людина

Для котів важливо брати участь в житті господаря і бути частиною подій, що відбуваються. Лягаючи на місце людини, одяг або стрибаючи на руки, вони відчувають себе в гущі подій, а за допомогою нюху отримують додаткову інформацію.

Коли кішка треться об людини і її речі, вона залишає свій запах і приймає його як члена своєї зграї. Особливо якщо кошеня було рано відлучений від матері, воно саме так і сприймає людину. Кіт переживає і якщо відчуває неполадки в організмі, лягає на слабке місце, ділячись своєю цілющою енергетикою.

З незрозумілих людині причин кішка любить засинати не в котячому будиночку, а в людському ліжку або в кріслі. Вaгiтні жінки найчастіше випробовують незручності, коли тварина сідає їм на живіт. Вони переживають, що вихованець завдасть шкоди тиском своєї ваги на плiд. А деякі бояться, що кішка відчуває якесь відхилення. Насправді тварина просто тулиться до теплого і живого місця.

Поведінка вихованця

Якщо кошеня звикло спати в ліжку господаря, така поведінка стає шкідливою звичкою домашнього кота. Його складно відучити залазити в ліжко людини, хоча він давно перестав тремтіти і мерзнути. Ставши дорослим і незалежним (на його думку), кіт все одно відчуває себе вразливим під час сну. А так як він спить більшу частину свого життя, то запах господаря заспокоює і дарує відчуття безпеки. Людина в багато разів більша за свого вихованця, і тварина відчуває себе впевнено і невразливо під його захистом.

Влаштовуючись на кріслі або дивані, тварина відчуває схожі емоції, але оскільки простирадло і ковдра найсильніше пахнуть людиною, вихованець вважає за краще спати саме на ліжку.

Є й наукове пояснення тому, чому кіт лягає на певні місця на тілі господаря. Шукаючи найтепліше місце, кіт знаходить його там, де у людини підвищена температура. Хвороба завжди починається із запалення і підвищення температури в хворій частині тіла і сусідніх тканинах. Якщо у господаря болить живіт, кішка лягає на це місце. Крутять коліна – вихованка згортається клубком на ногах свого власника.

Деякі власники котів помічають, що після того, як кішка вночі поспить в їх ліжку, вони відчувають себе набагато краще. Вони впевнені, що тварина вилікувала або прийняла на себе їх слабкість. Цьому є і логічне пояснення:

Кішка має ефект плацебо або зоотерапії. Люди відчувають звичайний недолік сну, і виспавшись, відразу відчувають себе добре. Хворі opгани залучають кота своїм теплом, і тому він любить спати на теплsq ділянці людського тіла.

Улюблені місця кішки

Для котів, які не люблять, коли їх гладять і чіпають, сон в ліжку господарів має егоїстичний сенс, за допомогою якого тварини самостверджуються. Найбільше вони люблять полежати:

  • на гpyдях;
  • на спині;
  • на голові людини.

Кішка лягає на гpyдну клітку клубочком, коли їй цього хочеться, і може робити вигляд, що спить, хоча лежить з відкритими очима. Людина, бачачи, яке задоволення приносить вихованцеві така поза, не наважується зігнати його з себе і готовa терпіти ці невеликі тимчасові незручності.

Залазячи зверху на сплячого господаря, самозакоханa тварина намагається показати, що головнa тут вонa. І його абсолютно не турбує, спить людина чи ні. Кіт сидить на ньому немов на своєму трофеї, задоволений собою і своїм становищем в будинку. Те ж саме можна сказати, якщо кіт спить або сидить на подушці.

Але ті коти, які вважають за краще спати в ногах, мають більш м’який і миролюбний характер. Кішки відчувають втому і тяжкість ніг і намагаються лежати поруч. Якщо кіт сидить на подушці, він відчуває підвищену температуру і зігріває себе, при цьому заспокоюючи господаря.

Читайте також: У суботу віником махати – гроші “зазивати”: Як віник може допомогти позбутись фінансових проблем, і що слід зробити

Вибираючи зручне місце для сну, тварина намагається одночасно зігрітися і відчувати себе в безпеці. Такими місцями є шафа, комод, тумба і ліжко. Людський диван і ліжко для кота – місця, де він відчуває себе господарем будинку або квартири.

Народні прикмети

Найвідоміша прикмета про кішок говорить: «Де кіт спить, там і болить». Це помітили люди, яким кіт допоміг впоратися з хворобами. Якщо людина займається розумовою діяльністю, а його кіт любить лежати у нього на голові, і після цього власник тварини відчуває себе відпочилим, йому нескладно помітити, що вихованець допомагає позбутися головного болю.